eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1434
zdjecie 1434
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Apel poległych pod pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego na skwerze przy ulicy Kopernika stanowił kulminację miejskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W uroczystościach udział wzięli m.in. senator RP z Ostrołęki, Robert Mamątow, poseł Andrzej Kania, prezydent Janusz Kotowski wraz z wiceprezydentami Grzegorzem Płocha i Pawłem Stańczykiem, przewodniczący Rady Miasta, Jerzy Grabowski wraz z radnymi, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji wojskowych, kombatanckich, harcerze, poczty sztandarowe szkół i instytucji miejskich a także dość licznie zgromadzona grupa mieszkańców miasta.

- Żołnierze Wyklęci to nie byli partyzanci, jacyś „leśni”, nie jakieś oddziały czy grupy. To byli najprawdziwsi żołnierze Polskiej Armii. To byli ludzie najbardziej wierni przysiędze. To byli ci, którzy najpierw przeżyli cały koszmar wojny z Niemcami a później stanęli do walki z nowym okupantem. My musimy to mocno w sercach pamiętać, bo czasem się zdarza, że tracimy tę łączność walki o niepodległą Polskę – mówił podczas uroczystości prezydent Kotowski.

Po odczytaniu apelu poległych i krótkiej części artystycznej przygotowanej na cześć „Niezłomnych” uczestniczące w uroczystościach delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Apel pod pomnikiem przy ulicy Kopernika poprzedziła msza święta w intencji poległych w walkach niepodległościowych żołnierzy, a po kulminacyjnej części uroczystości senator Mamątow wraz z prezydentem Kotowskim i przewodniczącym Grabowskim odwiedzili groby Aleksandra „Adama” Bednarczyka i Lucjana „Sznapsa” Chojnackiego oraz obelisk poświęcony kolejarzom poległym w walkach z komunistycznymi oprawcami.

Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×