Ostrołęka na mapie Festiwalu Kolorów [WIDEO]

Reguły zabawy są proste - uczestnicy otrzymują kolorowe proszki holi, które wyrzucają później w powietrze. Pył opada, pozostawiając różnokolorowe ślady na ich ciałach i ubraniach. Jeżeli dołożymy do tego dobrą muzykę - dobra zabawa gwarantowana. Co ciekawe, święto kolorów zrodziło się w kulturze hinduistycznej i to stamtąd pochodzi nazwa "holi".
Oznacza ona hinduistyczne święto radości i wiosny. Nazywane jest również Festiwalem Kolorów i kojarzone z kolorowymi farbami do obrzucania przyjaciół. To święto obchodzi się przede wszystkim w Indiach, Nepalu i innych regionach świata z populacji Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego. Podczas karnawału kolorów obrzucają się kolorowymi farbami. Co ciekawe, w trakcie święta odwiedzają także swoich wrogów, by wybaczyć im i prosić o wybaczenie za dotychczasowe winy, zapominając tym samym wyrządzone krzywdy.
Kultura holi przeniosła się także do Europy, jako celebracja wiosennej radości. Organizatorzy Holi Festival Poland ogłosili już listę miast, w jakich ma odbyć się festiwal. Na mapie nie brakuje także Ostrołęki - powstało już nawet wydarzenie na facebooku, do którego dołączyło 1,5 tysiąca osób. Prawie drugie tyle obserwuje wydarzenie, a wśród zaproszonych jest 16 tysięcy potencjalnych uczestników. Nie znamy jeszcze jednak dokładnej daty festiwalu - organizatorzy zapewniają, że terminarz imprez ogłoszą w najbliższym czasie.
Wydarzenie na facebooku można sprawdzić tutaj.
Zobacz również
Kalendarz imprez
Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
9 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
16 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
21 | ![]() |
23 | 24 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
30 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |