eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Ostrołęka na przestrzeni wieków" - konferencja naukowa w MKK [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 6930
REKLAMA
zdjecie 6930
Posłuchaj

W Muzeum Kultury Kurpiowskiej odbyła się konferencja naukowa poświęcona historii Ostrołęki. Wydarzenie zgromadziło historyków, badaczy lokalnych, młodzież oraz miłośników historii, którzy mieli okazję zgłębić wiedzę na temat kluczowych momentów w dziejach miasta.

Konferencję zainaugurowało powitanie gości, po którym rozpoczęła się seria wystąpień naukowych. Pierwszym prelegentem był dr Krzysztof Augustyniak, który przybliżył uczestnikom sytuację Ostrołęki w dobie powstania kościuszkowskiego. Później można było wysłuchać prelekcji m.in. o roli Józefa Bema w bitwie pod Ostrołęką czy dziejach Ostrołęki w okresie późniejszym.

Każdy z wykładów wzbudził duże zainteresowanie wśród uczestników, a konferencja była doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń między badaczami, a także do popularyzacji historii Ostrołęki. Wydarzenie z pewnością przyczyniło się do lepszego zrozumienia złożonych procesów historycznych, które kształtowały oblicze miasta.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×