2018-04-13T11:25:07+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Nietypowy wypadek. Zderzenie rowerzystów na chodniku

REKLAMA
zdjecie 142
REKLAMA
1
2
5

Nietypowe zdarzenie drogowe w Ostrołęce. Dziecko jadące na rowerze zderzyło się z poruszającą się w ten sam sposób kobietą. Uczestniczka zdarzenia trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami, w dodatku - jak się okazało - była nietrzeźwa.

Do zdarzenia doszło wczoraj kwadrans przed godzina 16:00, wtedy to do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwójki rowerzystów na ul. Targowej w Ostrołęce. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z ostrołęckiej drogówki, a także służby ratunkowe.

Według ich wstępnych ustaleń 12 – letni rowerzysta jadąc chodnikiem w kierunku ul. Witosa przejeżdżając przez oznakowane przejście dla pieszych uderzył w jadącą z przeciwka 61 – letnią rowerzystkę, która chciała skręcić przed przejściem dla pieszych na parking do supermarketu. W wyniku zdarzenia kobieta z poważnymi obrażeniami została zabrana do szpitala. Przeprowadzone prze policjantów badanie trzeźwości wykazało, że nastolatek był trzeźwy, natomiast ostrołęczanka miała w swoim organizmie blisko pół promila alkoholu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 12 – latek nie posiadał karty rowerowej.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowego.  

- W związku z rozpoczętym sezonem rowerowym informujemy, że w trosce o pieszych i rowerzystów będziemy prowadzić działania, aby wyeliminować tego rodzaju zagrożenie. Często można również zaobserwować grupy nastolatków jeżdżących z bardzo dużą prędkością po chodniku, którzy nie zważają na bezpieczeństwo swoje oraz pieszych. Stąd apel kierujemy właśnie do rodziców, aby interesowali się tym co robią ich dzieci w wolnym czasie oraz żeby rozmawiali z nimi o tego rodzaju problemie. W przypadku popełnianiu takich wykroczeń przez osoby małoletnie sprawy będą przekazywane do sądu rodzinnego - informuje mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2  3 dk4 dk5
dk6  7  8  9 dk10  11 dk12
dk13  14  15 dk16  17  18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×