2018-02-05T20:39:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Nowi lokatorzy OTBS otrzymali klucze do swoich mieszkań [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
5
0
9

36 rodzin otrzymało dziś klucze do swoich mieszkań w nowym bloku na osiedlu OTBS przy alei Jana Pawła II. Uroczyste przekazanie kluczy nowym lokatorom odbyło się w sali konferencyjnej ostrołęckiego ratusza.

- Dom to nie tylko mury czy adres. Dom to miejsce, gdzie obdarowujemy się nawzajem miłością, dobrocią, zrozumieniem. To miejsce, które powinno stanowić azyl. Gdzie człowiek może wrócić po pracy, po codziennych problemach i czuć się przyjęty – mówił prezydent Janusz Kotowski.

Od dziś takim azylem dla 36 rodzin jest nowy blok, który wybudowano na osiedlu przy alei Jana Pawła II. Budynek znajduje się w zasobach Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Inwestycja trwająca niespełna 1,5 roku kosztowała łącznie około 7 milionów. 3 miliony stanowił wkład samorządu Ostrołęki, zaś pozostała cześć to finansowe wsparcie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

W nowym bloku znajduje się 36 mieszkań o powierzchni od 36 do ponad 60 m2 i 2 lokale usługowe. Budynek powstał w oparciu o najnowsze technologie z materiałów o doskonałej jakości i z zachowaniem współczesnych trendów.

Uroczyste przekazanie kluczy odbywające się w ostrołęckim ratuszu, było okazją do poznania przyszłych sąsiadów. W imieniu Miasta Ostrołęki klucze wręczył prezydent Janusz Kotowski oraz przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski. Mieszkańcy otrzymali w prezencie zegary, a chętni także krzyże. Przyszłych parafian przywitał również proboszcz parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Rodzin ks. Dariusz Łapiński. W spotkaniu udział wziął również prezes OTBS, Grzegorz Makowiecki, który podsumował inwestycję oraz dotychczasową współpracę z BGK.

- Wspólnie z samorządem miasta będziemy się starali o pozyskanie kolejnych środków na budowę następnego bloku. Jeżeli nasz projekt zostanie pozytywnie rozpatrzony przez BGK, rozpoczniemy jego realizację jeszcze w bieżącym roku. W nowym budynku, oprócz lokali mieszkalnych chcielibyśmy uruchomić żłobek i przedszkole, z których mogłyby korzystać dzieci naszych lokatorów – powiedział nam Grzegorz Makowiecki, prezes OTBS.

Dotychczas w ramach systemu budownictwa społecznego w Ostrołęce powstało dziesięć bloków, w których mieszka blisko 400 rodzin. Zapotrzebowanie na tego typu mieszkania jest w naszym mieście wciąż dość spore.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×