eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Ostrołęka: Oszuści bez litości. Seniorka straciła wszystkie oszczędności

REKLAMA
zdjecie 9752
zdjęcie ilustracyjnezdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Seniorka z Ostrołęki straciła oszczędności życia przez fałszywego policjanta. Wszystko zaczęło się od rozmowy telefonicznej i sensacyjnej informacji. Krótko potem oszust przepadł z pieniędzmi, które 80-latka sama mu przekazała sądząc, że pomaga prawdziwym policjantom w zatrzymaniu przestępców.

Kłopoty seniorki z Ostrołęki skutkujące utratą oszczędności życia miały swój początek 2 lutego. Wtedy to na numer stacjonarny seniorki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. W rozmowie mężczyzna poinformował, że oszuści chcą zaciągnąć kredyt na jej zmarłego męża. Przekazał także kobiecie, że niebawem otrzyma ona wezwanie do spłaty kredytów, których nie zaciągnęła.

Fałszywy policjant powiedział również, że jest na tropie przestępców, którzy wyłudzają kredyty, jednak do ich zatrzymania potrzebna jest pomoc 80-latki. Miała ona polegać na wypłacie z banku wszystkich pieniędzy i przekazaniu ich policjantowi na czas policyjnej akcji. Rozmówca zapewnił przy tym, że zaraz po zakończeniu działań gotówka zostanie jej zwrócona.

Niestety seniorka uwierzyła w historię wymyślone przez oszustów. Poszła do banku, po wypłaceniu gotówki przekazała ją obcemu mężczyźnie. W wyniku działania oszustów 80-latka straciła 27 tysięcy złotych.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×