zdjecie 7233
zdjecie 7233
2016-11-28T13:23:31+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Powraca temat przejazdów MZK dla dzieci niepełnosprawnych

REKLAMA
REKLAMA
1
0
1

Ponad pół roku temu radna Grażyna Sosnowska złożyła interpelację z prośbą o rozszerzenie wykazu osób uprawnionych do darmowych przejazdów komunikacją miejską MZK Ostrołęka. Chodzi o dzieci niepełnosprawne nie uczęszczające do szkół specjalnych. Co dalej z tą sprawą?

Interpelacja w tej sprawie trafiła do prezydenta Kotowskiego w kwietniu 2016 roku. Radna zwróciła uwagę na jeden z problemów, z jakimi borykają się rodzice osób niepełnosprawnych. Obecnie dzieciom niepełnosprawnym, które nie uczęszczają do szkół specjalnych, nie przysługują darmowe przejazdy komunikacją miejską. Sosnowska proponowała rozwiązanie, w którym takie przejazdy należałyby się dzieciom niepełnosprawnym do 16. roku życia, nie uczęszczającym do szkół specjalnych.

- Myślę, że takich uczniów w ostrołęckich szkołach nie jest zbyt wielu, a uwzględnienie mojej prośby przyczyni się do rozwiązania chociaż jednego z problemów, z którymi muszą zmierzyć się rodziny uczniów niepełnosprawnych - stwierdza Grażyna Sosnowska.

Prezydent Janusz Kotowski zapowiedział, że przeprowadzona zostanie szczegółowa analiza w zakresie oszacowania liczby osób, których miałaby dotyczyć zmiana. Następnie prezydent miał zgłosić poprawkę do istniejącej uchwały o osobach uprawnionych do korzystania z bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego. Temat powraca po kilku miesiącach.

- Coraz więcej rodziców pyta jakie są losy mojej interpelacji złożonej na prośbę p. Małgorzaty Gawek - matki chłopca uczęszczającego do Gimnazjum nr 4 w Ostrołęce. Rozumiem, że rozwiązanie problemu wymaga szczegółowej analizy i oszacowania liczby takich osób, ale rodzice domagają się odpowiedzi na jakim etapie są działania mające na celu rozwiązanie takiego problemu - pisze radna Grażyna Sosnowska w interpelacji do prezydenta złożonej 24 listopada.

Prezydent na kolejną odpowiedź w tej sprawie ma 14 dni, a interpelacja radnej Sosnowskiej trafiła też do wiadomości prezesa MZK Ostrołęka Ryszarda Chrostowskiego.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17 dk18
 19  20  21  22  23 dk24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×