eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Pożegnanie lata z DPS-em [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8989
zdjecie 8989
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Już po raz 19. podopieczni domów pomocy społecznej zaprezentowali się podczas przeglądu twórczości scenicznej organizowanego co roku na pożegnanie lata. Gospodarzem imprezy był DPS przy ulicy Rolnej w Ostrołęce.

19. Przegląd Twórczości Scenicznej i Pożegnanie Lata w DPS-ie odbył się w czwartek, 22 września. W imprezie udział wzięli podopieczni domów pomocy społecznej i warsztatów terapii zajęciowych z Ostrołęki i okolic. Tegorocznej edycji przeglądu przyświecały słowa stanowiące refren doskonale znanego przeboju autorstwa Zenona Martyniuka i zespołu Akcent - „Życie to są chwile, tak ulotne jak motyle”.

W części oficjalnej przeglądu udział wzięli m.in. wiceprezydent Ostrołęki Grzegorz Płocha, przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Marcin Grabowski, dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce.

Po przywitaniu gości, uczestnicy przeglądu przeszli do sal, gdzie odbywały się zajęcia warsztatowe. Podczas warsztatów wykonana została główna część dekoracji scenicznej nawiązująca tematem do piosenki Akcentu stanowiącej motto tegorocznej edycji przeglądu. Uczestnicy warsztatów wykonali także własnoręcznie motylki, które następnie otrzymała losowo wybrana placówka goszcząca w Ostrołęce podczas przeglądu.

Jednym z głównych elementów dzisiejszej imprezy odbywającej się w DPS-ie były występy artystyczne w wykonaniu podopiecznych i uczestników. Każdy zaprezentował po dwa utwory wokalne.

Pożegnanie lata z ostrołęckim Domem Pomocy Społecznej przy ulicy Rolnej zakończyła wspólna kolacja uczestników. Impreza na stałe już wpisała się w kalendarz wydarzeń placówki i z całą pewnością będzie kontynuowana w przyszłości. Już za rok odbędzie się jubileuszowa, 20. edycja przeglądu, na którą każdy z pensjonariuszy lokalnych dps-ów czeka z niecierpliwością.

Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×