zdjecie 4930
zdjecie 4930
2017-05-24T14:22:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka. Rodzice: "Nie ma miejsc dla naszych dzieci". Co dalej z naborem do przedszkoli?

REKLAMA
REKLAMA
2
4
11

Do naszej redakcji zgłaszają się rodzice dzieci, które nie zostały przyjęte do żadnego z ostrołęckich przedszkoli publicznych. - Co z naborem uzupełniającym? - pytają. Czy w Ostrołęce nie ma już żadnych miejsc dla dzieci w przedszkolach? Zapytaliśmy o to w Urzędzie Miasta.

Sygnały od rodziców otrzymujemy już od kilku dni. - Miał rozpocząć się nabór uzupełniający, ale okazuje się, że nie ma miejsc. Czekamy i nie wiemy co robić - czytamy. Jak zaznaczają nasi czytelnicy, w ostrołęckich przedszkolach nie ma obecnie miejsc dla dzieci, które nie dostały się do nich w pierwszym naborze. Przypomnijmy, że ta sytuacja dotyczy 71 dzieci.

O nabór uzupełniający zapytaliśmy w Urzędzie Miasta. Jak się okazuje, zostanie on przeprowadzony, ale później, bo miasto poszukuje przedszkoli niepublicznych, które będą mogły przyjąć przedszkolaków do siebie.

- Na początku czerwca ogłoszony zostanie konkurs dla przedszkoli niepublicznych. Kiedy zostanie rozstrzygnięty, to dzieci, które nie mają obecnie miejsca w przedszkolach, będą mogły uczęszczać do przedszkoli niepublicznych na takich samych zasadach jak te dzieci, które uczęszczają do przedszkoli publicznych - poinformował nas Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ostrołęki.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Matka , 18:13 24-05-2017,   -
 w tamtym roku Pan Rosak mówił że za rok wszystkie 4latki dostaną sie do przedszkoli bo 4 latki ustawowo będą miały miejsca, czyli tradycyjne aby zdjąć sobie z głowy cienmny lud na daną chwile a za rok zobaczymy. Ale zobaczyliśmy, z ludzi idiotów tylko raz można zrobić!
odpowiedz   •   oceń :  
~Do Matki , 19:32 24-05-2017,   -
Droga Matko
Weź pod uwagę że w tym roku również już trzylatki były objęte ustawowo opieką przedszkolną.
odpowiedz   •   oceń :  
~matka , 20:25 24-05-2017,   -
[quote=Do Matki ]Droga Matko
Weź pod uwagę że w tym roku również już trzylatki były objęte ustawowo opieką przedszkolną.
[/quote]
tym gorzej dla nich
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:50 24-05-2017,   -
W dupie mają ludzi i ich problemy. Ciekawe czy dzieci Kotowskiego też miały problem z dostaniem się do przedszkola ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Krótko , 22:00 24-05-2017,   -
[quote= ]W dupie mają ludzi i ich problemy. Ciekawe czy dzieci Kotowskiego też miały problem z dostaniem się do przedszkola ? [/quote]
Pewnie nie miały bo nie chodzą do przedszkola. Zanim zaczniesz pisać o d. używaj najpierw głowy, jeżeli potrafisz.
odpowiedz   •   oceń :  
~gosc , 23:37 24-05-2017,   -
podziękujcie za "reformę" oświaty
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:23 25-05-2017,   -
Może należałoby skończyć z przyjmowaniem dzieci mieszkających w mieście fikcyjnie, a w rzeczywistości w ościennych gminach. Do przedszkoli często dowożone są dzieci samochodami o rejestracji WOS. Skoro rodzice wyprowadzili się z miasta to nie powinni korzystać z miejskich przedszkoli jeżeli nie ma miejsc nawet dla ostrołęckich dzieci.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:43 25-05-2017,   -
[quote= ]Może należałoby skończyć z przyjmowaniem dzieci mieszkających w mieście fikcyjnie, a w rzeczywistości w ościennych gminach. Do przedszkoli często dowożone są dzieci samochodami o rejestracji WOS. Skoro rodzice wyprowadzili się z miasta to nie powinni korzystać z miejskich przedszkoli jeżeli nie ma miejsc nawet dla ostrołęckich dzieci. [/quote]
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:15 25-05-2017,   -
[quote= ][quote= ]Może należałoby skończyć z przyjmowaniem dzieci mieszkających w mieście fikcyjnie, a w rzeczywistości w ościennych gminach. Do przedszkoli często dowożone są dzieci samochodami o rejestracji WOS. Skoro rodzice wyprowadzili się z miasta to nie powinni korzystać z miejskich przedszkoli jeżeli nie ma miejsc nawet dla ostrołęckich dzieci. [/quote]
[/quote]
nie podoba mi sie twoja wypowiedz.ciagle dzielimy.kazde dziecko jest wazne.......kazda matka powinna miec prawo wybrac to gdzie dziecko bedzie chodzic czy to przedszkole czy szkola.pracuje w miescie.placi podatki.chce miec dziecko w zasiegu.umozliwic jej.nie robic trudnosci.jest problem .brak miejsc.denerwujemy sie.........mam rozwiazanie utworzyc kolejne sale.nowe grupy i kazdy bedzie zadowolony.co o tym sadzisz.pozdrawiam.
odpowiedz   •   oceń :  
~Xxx , 13:47 25-05-2017,   -
W ubiegłym roku nie przyjmowano 3 latków a w tym roku 4 latków ile jest rodziców którzy nie składali podań bo z góry było wiadomo że 4 łatki nie mają szans na przyjęcie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:21 25-05-2017,   -
[quote= ][quote= ][quote= ]Może należałoby skończyć z przyjmowaniem dzieci mieszkających w mieście fikcyjnie, a w rzeczywistości w ościennych gminach. Do przedszkoli często dowożone są dzieci samochodami o rejestracji WOS. Skoro rodzice wyprowadzili się z miasta to nie powinni korzystać z miejskich przedszkoli jeżeli nie ma miejsc nawet dla ostrołęckich dzieci. [/quote]
[/quote]
nie podoba mi sie twoja wypowiedz.ciagle dzielimy.kazde dziecko jest wazne.......kazda matka powinna miec prawo wybrac to gdzie dziecko bedzie chodzic czy to przedszkole czy szkola.pracuje w miescie.placi podatki.chce miec dziecko w zasiegu.umozliwic jej.nie robic trudnosci.jest problem .brak miejsc.denerwujemy sie.........mam rozwiazanie utworzyc kolejne sale.nowe grupy i kazdy bedzie zadowolony.co o tym sadzisz.pozdrawiam. [/quote]

Rozumiem Cię, a nawet się z Tobą zgadzam. Tylko zauważ, że dzieci są dzielone już na etapie rozpatrywania podania o przyjęcie do przedszkola. Miasto ma swoje obowiązki wobec swoich mieszkańców, między innymi utrzymuje przedszkola. Ja nie wiem, czy gminy mające podobne obowiązki wspierają miasto w utrzymaniu przedszkoli miejskich, co mogłoby zmniejszyć problem. Jak zawsze chodzi o pieniądze, niestety.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
×