eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Śmiertelne potrącenie pieszej przy Traugutta [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8989
zdjecie 8989
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Około godziny 17:00 na oznakowanym przejściu przy ulicy Traugutta w Ostrołęce doszło do tragicznego w skutkach wypadku. 60-letnia kobieta przechodząca przez jezdnię została potrącona przez kierującego daewoo 36-letniego mężczyznę. Ranną kobietę przewieziono do szpitala, gdzie zmarła w wyniku odniesionych obrażeń

Do wypadku doszło na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych przy ulicy Traugutta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że winę za wypadek ponosi kierujący daewoo mężczyzna, który jadąc od strony ulicy Bogusławskiego w kierunku osiedla Wojciechowice najprawdopodobniej nie zauważył przechodzącej przez jezdnię pieszej.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, nieprzytomną kobietę z miejsca wypadku przewieziono do szpitala w Ostrołęce. Niestety pomimo wysiłków lekarzy nie udało się uratować życia 60-letniej ostrołęczanki.

- 36-letni ostrołęczanin jadąc w kierunku osiedla Wojciechowice zewnętrznym pasem ruchu, potrącił 61-letnią mieszkankę naszego miasta. Piesza przechodziła od strony lewej na prawą. Niestety w wyniku potrącenia kobieta zmarła. Na miejscu wypadku w celu ustalenia wszystkich okoliczności tego zdarzenia policjanci wykonali czynności, m.in. oględziny pojazdu, jak i miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków, a także  wykonali zdjęcia. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego. Po raz kolejny apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań. Wcześnie zapadający zmrok oraz warunki atmosferyczne mocno utrudniają jazdę. Pieszym zalecamy używanie odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym lecz także w mieście. W znacznym stopniu poprawiają one naszą widoczność na drodze – powiedział nam mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×