2017-06-16T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Spotkanie poetyckie w Gimnazjum nr 4 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 142
fot. archiwum szkołyfot. archiwum szkoły
REKLAMA
1
0
0

"Niektórzy lubią poezję..." - pod takim hasłem w Gimnazjum nr 4 w Ostrołęce odbyło się spotkanie poetyckie, któe wspólnie zorganizowali uczniowie i nauczyciele.

Spotkanie poetyckie w ostrołęckiej "czwórce" odbyło się w poniedziałek, 12 czerwca. Świece, muzyka i niezwykły, "magiczny" nastrój, wystrój budzący skojarzenia z wieczornym spotkaniem w ulubionej kawiarni  –  w takiej atmosferze miłośnicy poezji spotkali się, aby podzielić się z innymi treścią swojego ulubionego, bliskiego sercu utworu.

Wśród uczestników spotkania znaleźli się uczniowie – młodzi poeci, recytatorzy, jak również doświadczeni pisarze i poeci, którzy zechcieli podzielić się  swoimi przemyśleniami na temat poezji. "Czwórka" gościła Jerzego Kijowskiego – historyka, badacza dziejów regionu, nauczyciela, autora ponad 20 książek, m.in. zbioru wierszowanych biogramów. Swoją obecnością zaszczyciła także Barbara Zakrzewska - polonistka, która przez wiele lat uczyła w "czwórce" języka polskiego - autorka wielu tomików poezji, m.in. „Po obu stronach”, „Drobinki wieczności”, ”Ziarna chwil”. Pani Basia wspominała licznych utalentowanych absolwentów recytujących oraz piszących wiersze. Odpowiedzi na pytanie: "Czym jest poezja?" poszukiwał z uczestnikami spotkania Marcin Tomczak - pisarz, poeta, nauczyciel historii, laureat wielu nagród literackich, w tym nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny za najlepszy debiut 2016 r.

Wśród młodych poetów, a także wytrawnych recytatorów,  którzy mogą  poszczycić się  licznymi sukcesami w konkursach poetyckich i recytatorskich na różnych szczeblach, w tym o zasięgu powiatowym oraz ogólnopolskim, znalazły się dziewczęta, m.in. Małgosia Śmiarowska, Dżesika Szymczyk, Julia Lenkiewicz,  Martyna Kowalska, Iza Marcińczyk, Kamila Kupis, Natalia Jaworowska, Paula Mierzejewska oraz Elwira Ambrzkowska. Do grona miłośniczek poezji dołączyła w tym dniu  absolwentka Gimnazjum  nr 4 – Natalia Sobocińska, która nigdy o swojej szkole nie zapomina.

Oprawę muzyczną spotkania przygotowały uczennice klasy II B gimnazjum pod kierunkiem Magdaleny Plagi

Zaproszeni goście, uczniowie, rodzice oraz nauczyciele doświadczyli chwil pełnych wzruszeń oraz pozytywnych przeżyć. Wszyscy  uczestnicy spotkania mieli niezwykłą okazję, by  oderwać się od codziennych obowiązków,  pośpiechu, trosk oraz zgiełku i odpocząć, dając się ponieść słowom płynącym wprost z duszy poezji.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2  3 dk4 dk5
dk6  7  8  9 dk10  11 dk12
dk13  14  15 dk16  17  18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×