eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka sprzed prawie 50 lat. Pamiętacie, jak wyglądało miasto? ZOBACZ ZDJĘCIA

REKLAMA
zdjecie 4152
REKLAMA
zdjecie 4152
Posłuchaj

W galerii eOstrołęki są wyjątkowe fotografie z lat 1978–1979. Na archiwalnych zdjęciach widać Ostrołękę w trakcie intensywnej rozbudowy - powstawały wówczas liczne osiedla mieszkaniowe, a miasto zmieniało swoje oblicze w zawrotnym tempie. To niezwykła podróż w czasie dla każdego, kto zna dzisiejsze miasto.

Prawie pół wieku temu Ostrołęka wyglądała zupełnie inaczej. Miasto przeżywało intensywny rozwój - rosły nowe osiedla, dźwigi budowlane były stałym elementem miejskiego krajobrazu, a tysiące rodzin wprowadzały się do nowych bloków. Teraz możemy to zobaczyć na własne oczy...

Miasto w budowie

Na zdjęciach widać Ostrołękę w pełnym rozkwicie epoki wielkiej płyty. Bloki mieszkalne wyrastały z ziemi etapami. 

Dla wielu starszych ostrołęczan to zdjęcia pełne osobistych wspomnień - widok bloków, do których się wprowadzali, ulic, którymi chodzili do szkoły, i miasta, które pamiętają z dzieciństwa. Dla młodszych to z kolei fascynująca lekcja historii - szansa, by zobaczyć, jak wyglądało miejsce, w którym dziś żyją, zanim przybrało współczesny kształt.

Warto zajrzeć do galerii

Archiwalne fotografie to skarb, który nieczęsto trafia do szerszego obiegu. Zdjęcia z lat 1978–1979 dostępne w galerii eOstrołęki to też opowieść o ludziach, którzy budowali i zamieszkiwali to miasto.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Zaloguj się, by komentować
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30  1  2  3  4  5
×