eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Trwa piknik militarny na Fortach Bema [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9382
zdjecie 9382
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 9382

Ostrołęka świętuje 100. urodziny Niepodległej. Na Fortach Bema trwa właśnie piknik militarny. Wydarzenie to ściągnęło pod Pomnik Mauzoleum Bitwy pod Ostrołęka wielu mieszkańców. Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje – pokazy sprzętu wojskowego, występy artystyczne czy pyszną wojskową grochówkę. Piknik trwa w najlepsze – warto się tam jeszcze wybrać.

Podobne pikniki odbywają się dziś w każdym z szesnastu województw. W programie pikniku przewidziano m.in. niepodległościowy Apel Pamięci, pokaz sprzętu wojskowego, występy artystyczne, w tym koncert Orkiestry Wojskowej Dowództwa Garnizonu Warszawa z Siedlec, dzieci i młodzieży z ternu województwa mazowieckiego (ZSZ nr 2, Klub i Brygada Pancerna, Grupa Taneczna „Anioły Tańca”, zespół dziecięcy „Pod Borem” z Zawad).

Na terenie Mauzoleum bitwy pod Ostrołękę wystawione są również stoiska promocyjne jednostek wojskowych i instytucji resortu obrony narodowej, szkół o profilu wojskowym z Mazowsza. Stacjonował też będzie ambulans do pobierania krwi zapewniony przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi.

Jednym z ciekawszych sprzętów jakie można zobaczyć w Ostrołęce jest czołg leopard, będący na wyposażeniu Wojska Polskiego. Każdy zainteresowany może zasiąść we wnętrzu czołgu i poczuć się bohater pola walki. Wszyscy, którzy zgłodnieli lub zmarzli mogą poczęstować się pyszną gorącą żołnierską grochówką.

O godzinie 16:00 we wszystkich województwach, w tym także w Ostrołęce, w ramach pikniku organizatorzy zaplanowali też bicie rekordu w śpiewaniu „Marszu Pierwszej Brygady”, czyli Pieśni  Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Piknik zakończy uroczysty Capstrzyk Niepodległości.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  31  1  2
×