2013-10-09T10:58:40+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Udało się odzyskać zaginione projekty na małą salę kinową

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Pod koniec września w wyniku przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez olsztyńskie biuro projektowe udało się odzyskać dokumentację projektową małej sali kinowej Ostrołęckiego Centrum Kultury, którego wykonawca nie chciał wydać pomimo otrzymanego wynagrodzenia w wysokości niemal 100 tys. zł.

Pełną dokumentację projektową wraz ze wszelkimi pozwoleniami miało na zlecenie ostrołęckiego ratusza wykonać jedno z olsztyńskich biur projektowych wyłonione w postępowaniu przetargowym. Dokumentacja została przez projektanta wykonana i dostarczona do urzędu. Biuro projektowe otrzymało za wykonaną usługę wynagrodzenie w wysokości niemal 100 tys. zł.

Przy sprawdzaniu całości przesłanych dokumentów okazało się, że brakuje m.in. pozwolenia na budowę. Odesłano je z powrotem do Olsztyna z żądaniem uzupełnienia o brakujące elementy. Projekt uzupełniony jednak nie został i miasto już go odzyskać nie mogło. Nie pomagały ponaglenia i monity ze strony urzędu. Ostatecznie sprawa trafiła na policję i do prokuratury.

- Po uwzględnieniu naszych roszczeń pod koniec września w wyniku przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez biuro projektowe olsztyńska policja przekazała nam za pośrednictwem prokuratury odzyskane dokumenty. Jak się okazało, do chwili obecnej nie zostały one jedne poprawione i uzupełnione o co wielokrotnie prosiliśmy projektanta. W związku z tym w najbliższym czasie wybierzemy innego projektanta, który uzupełni  o niezbędne elementy posiadaną już przez nas dokumentację – powiedział nam wiceprezydent Ostrołęki, Paweł Stańczyk.

Odzyskana dokumentacja trafiła już do ostrołęckiego ratusza. Prezydent Janusz Kotowski zaprezentował całość podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Przypomnijmy, budowę kameralnej sali kinowej na około 150 miejsc zaplanowano już kilka lat temu. Niestety, nie udało się wówczas pozyskać środków unijnych w ramach wniosku zgłaszanego przez OCK. Później zapadła decyzja o wpisaniu inwestycji do planów samorządowych obecnej kadencji. Pierwszym krokiem do realizacji był wybór firmy projektowej, która miała zaadoptować nieużywane pomieszczenia znajdujące się w siedzibie OCK na potrzeby sali kinowo-konferencyjnej. Do przetargu zgłosiły się dwie pracownie architektoniczne. Najkorzystniejszą ofertę zgłosiła wówczas olsztyńska IKA Projekt.

Dziś już wiemy, że rozpoczęcie prac przeciągnie się w czasie przynajmniej o kilka miesięcy. Odzyskana dokumentacja umożliwi jednak kontynuowanie realizacji długo oczekiwanego projektu.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31  1  2  3  4  5  6