2016-08-18T11:22:58+02:00 eOstroleka.pl 10 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęka: Ukradł rower o wartości 1600 złotych

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
Wczoraj w godzinach popołudniowych pod jednym z bloków przy ulicy Madalińskiego nieznany sprawca ukradł rower o wartości około 1600 złotych. Złodzieja poszukują funkcjonariusze ostrołęckiej policji.

Do kradzieży doszło w środę, 17 sierpnia około godziny 17:00. Jak wynika z policyjnych ustaleń, rower marki Giant pozostawiony został bez zabezpieczenia pod blokiem przy ulicy Madalińskiego. Niefrasobliwość młodego właściciela jednośladu natychmiast wykorzystał nieznany jak dotychczas złodziej i odjechał rowerem w bliżej nieokreślonym kierunku.

Co zrobić, by nie paść ofiarą kradzieży? Przede wszystkim stosować się do kilku zasad, o których nieustannie mówią w swoich apelach funkcjonariusze policji.

- Pamiętajmy, by przypinać swój rower do przytwierdzonego, nieruchomego obiektu, jakim na przykład może być stojak rowerowy. Wystrzegajmy się przypinania roweru do czegokolwiek, co może być łatwo przecięte, złamane czy jakkolwiek usunięte. Zawsze przypinajmy swój rower w miejscach dobrze oświetlonych i widocznych. Zabezpieczajmy komponenty i akcesoria, szczególnie te, które można łatwo zdemontować, jak koła i siodło, możesz posłużyć się linkami. Przed odejściem od roweru sprawdź zapięcie, by się upewnić, że jest właściwie założone i zamknięte. Zapięcie przekładaj przez ramę roweru i tylne koło – radzi asp. Bożena Piersa, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Warto także unikać kilku podstawowych błędów przy pozostawianiu swojego roweru:

Nigdy nie zostawiaj nowego roweru bez zapięcia! Nowy rower ma dla złodziei największą wartość - tego właśnie szukają.
Nie przypinaj roweru do małych drzew, tudzież aluminiowych czy drewnianych palików. Łatwo można je przeciąć lub złamać.
Nie zadowalaj się spięciem przedniego koła z ramą. Jeśli złodziej zechce mieć twój rower, może go łatwo podnieść i zabrać.
Nie ustawiaj zapięcia nisko przy ziemi. Złodziej może je wtedy zaatakować łatwiej i w sposób mniej rzucający się w oczy.
Nie przypinaj roweru ciągle w tym samym miejscu. Złodziej może go łatwo namierzyć.
Nie ułatwiaj złodziejowi roboty! Poświęć trochę czasu na dokładne zapięcie roweru za każdym razem. Zwróć uwagę na rowery zapięte blisko twojego.
Jeśli zapniesz swój rower bardziej bezpiecznie, masz większą szansę nie stać się ofiarą złodzieja.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2