2018-03-23T13:05:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka w ogniu krytyki po inauguracji rządowego programu „Za życiem” [WIDEO]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
2
4
14

Szerokim echem w ogólnopolskich mediach odbiła się inauguracja rządowego programu „Za życiem” w wykonaniu samorządu Ostrołęki. „Oburzająca promocja” - tak fragment części artystycznej towarzyszącej inauguracji opisuje jedna z czołowych polskich rozgłośni radiowych.

W środę, 21 marca w Ostrołęce oficjalnie zainaugurowano program „Za życiem”, w ramach którego przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej powstał Ośrodek Koordynacyjno – Rehabilitacyjno – Opiekuńczy. Placówka będzie wspierać rodziny dzieci niepełnosprawnych, służyć wsparciem psychologicznym, poradami czy rehabilitacją. Miasto otrzymało na ten cel 700 tysięcy złotych rządowego wsparcia.

Sama idea programu „Za życiem” nie budzi wątpliwości – przeciwnie do daty oraz formy jego promocji, którą zorganizował ostrołęcki samorząd. Fala krytycznych komentarzy, która pojawiła się pod relacją na popularnym portalu społecznościowym nie pozostawia suchej nitki na przygotowujących część artystyczną towarzyszącą inauguracji. Sprawę krytycznych komentarzy szeroko opisuje na swoich łamach TOK FM.

„Data ogłoszenia programu ma, bez wątpienia, wpływ na jego odbiór. Wydarzenie odbyło się dwa dni po procedowaniu w Sejmie ustawy „Zatrzymaj aborcję”, która ma odebrać kobietom prawo do przerwania ciężko uszkodzonej ciąży, oraz w przeddzień ogólnopolskiej mobilizacji na Czarny Piątek.

- My wybieraliśmy tę datę świadomie, dużo wcześniej. 21. marca to Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Spotkanie to odbyło się też w przeddzień Narodowego Dnia za Życiem ustanowionego w 2004 roku - tłumaczy wicedyrektorka PPP w Ostrołęce, Ewa Kotowska.” - czytamy na internetowej stronie TOK FM.


Jeszcze większa fala krytyki spłynęła na fragment części artystycznej, w której na scenie pojawiły się dzieci przebrane za płody. Pod relacją z wydarzenia na jednym z popularnych portali społecznościowych, rozgorzała gorąca dyskusja. Internauci bardzo krytycznie wypowiadali się m.in. o wykorzystywaniu dzieci do ideologicznych sporów dorosłych, zarzucając organizatorom naruszenie art. 25 Konstytucji, mówiącego o zachowaniu przez władze publiczne bezstronności w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych:

„Posługiwanie się dziećmi w celach propagandowych ma bardzo niechlubna historię”
„Parszywe... wykorzystywać nieświadomość dzieci do paskudnej ideologicznej wojenki...”
„Paskudne wykorzystywanie dzieci w wojnie swiatopogladowej doroslych. Jestem matka niepelnosprawnego dziecka i przerazaja mnie takie manipulacje.”
(pisownia oryginalna)

To tylko niektóre z komentarzy internautów.

„Piosenki te funkcjonują w naszej rzeczywistości od kilku lat, to są piosenki, które znają nasze dzieci i śpiewają radośnie. One zrobiły to w naturalny, szczery sposób. To świat dorosłych szuka podtekstów – mówi w rozmowie z TOK FM Ewa Kotowska, koordynator programu „Za życiem” w Ostrołęce. Jej zdaniem udział dzieci w przedstawieniu, oraz przebranie je za płody, miał na celu otwieranie najmłodszych na różnorodność, integrację uczniów zdrowych z dziećmi z niepełnosprawnościami. Kotowska podkreślała też, że ważniejsze jest skupienie uwagi na idei programu.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×