eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka walczy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

REKLAMA
zdjecie 1901
REKLAMA

1 czerwca rozpoczyna się rywalizacja o prestiżowy tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Wzorem lat ubiegłych, od 21 marca do 21 maja trwał oficjalny trening, podczas którego mogliśmy przetestować aplikację „Aktywne Miasta” i zapoznać się z zasadami „kręcenia kilometrów”.

Nowe osoby mogą dołączyć do zabawy w każdej chwili, natomiast uczestnicy treningu nie muszą rejestrować się ponownie, zostali automatycznie dodani do głównej rywalizacji.

Oficjalne zmagania o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2023 będą trwały od 1 do 30 czerwca br. Zasady zabawy są bardzo proste – rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości, dołączają do rywalizacji RSP, a następnie wybierają miasto, które chcą reprezentować. W dalszej kolejności należy wybrać rodzaj grupy, kategoria „Ogólny” oraz grupa „1. Miasto Ostrołęka – grupa ogólna” utworzone są dla ogółu mieszkańców. Warto jednak przejrzeć także inne kategorie: „Firmy”, „Instytucje”, „Media”, „Szkoły” i „Uczelnie”. Być może znajdziemy tam grupę, z którą łatwo się utożsamimy! Każdy może także zaproponować założenie nowej grupy. Uczniów i nauczycieli zachęcamy do wybrania opcji „Szkoły”, gdzie można wybrać swoją placówkę i rozpocząć dodatkową międzyszkolną konkurencję.

Wszystkie przebyte przez reprezentantów Ostrołęki kilometry zostaną zsumowane, podzielone przez liczbę mieszkańców i przeliczone na punkty. Miasto, które zdobędzie największą liczbę punktów, otrzyma Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Przejechane kilometry zaliczane są zarówno na konto reprezentowanego miasta, jak i grupy, do której dołączyliśmy. Każdy indywidualny rowerzysta gromadzi również punkty osobiste, które umożliwiają dodatkową międzypersonalną konkurencję.

To już piąta edycja rywalizacji, do której w tym roku zgłosiło się aż 61 miast, zaś ostrołęczanie biorą w niej udział po raz czwarty. Niezależnie od naszego końcowego miejsca w tabeli, Miasto Ostrołęka przyzna nagrody w klasyfikacji lokalnej dla uczestników, którzy przebędą największe dystanse dla naszego miasta (biorąc pod uwagę wszystkie ostrołęckie grupy). Nagrodzone zostaną trzy najlepsze panie, trzech najlepszych panów oraz troje najlepszych młodych rowerzystów (do 17. roku życia włącznie). Wyróżniona zostanie również ostrołęcka szkoła, której uda się najskuteczniej zmotywować swoją rowerową społeczność do „kręcenia” dla naszego miasta.

Aplikacja „Aktywne Miasta”, dostępna również w języku angielskim, zawiera traker znajomych, panel pomocy wraz z chatem, statystyki dla zaawansowanych użytkowników, a także możliwość kontynuacji przerwanych treningów i importu treningów z urządzeń Garmin. Aplikacja oferuje również inne użytkowe funkcje, jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody. Od 2021 r. Miasto Ostrołęka uczestniczy w szerszym, 3-letnim wariancie współpracy w ramach projektu, który zapewnia stały dostęp do aplikacji (również poza treningiem oraz czerwcową rywalizacją o Puchar RSP) oraz umożliwia tworzenie gier miejskich, tras i rywalizacji wewnętrznych.

Zeszłoroczna edycja spotkała się z szerokim zainteresowaniem ostrołęczan, które zaowocowało zajęciem 15. miejsca w końcowej rywalizacji spośród wszystkich 56 konkurujących miast. Ogromnie cieszymy się z potencjału i zaangażowania mieszkańców naszego nadnarwiańskiego grodu i liczymy na jeszcze lepszy wynik w tegorocznej edycji rowerowych zmagań.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×