eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Wielkanoc 2024 bezpieczna, choć intensywna dla policji

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Świąteczny weekend z perspektywy policji. Mimo wieli interwencji i wzmożonego ruchu w ocenie funkcjonariuszy było bezpiecznie. Odnotowano 2 wypadki, 6 kolizji i 154 interwencji, głównie rodzinnych kłótni, którym towarzyszył spożywany w nadmiarze alkohol.

W miniony długi weekend wielkanocny na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego służbę pełniło więcej niż zwykle policyjnych patroli. Działania policjantów ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i ich gościom. Funkcjonariuszy - zarówno umundurowanych w oznakowanych patrolach, jak i pełniących służbę “po cywilnemu” spotkać można było m.in. w rejonach lokali rozrywkowych, na osiedlach bloków i domów jednorodzinnych.

Interwencje do pijanych awanturników i raport drogowy

Okres świąteczny dla ostrołęckich policjantów był bardzo intensywny – przeprowadziliśmy aż 154 interwencję. W głównej mierze dotyczyły one kłótni rodzinnych, ich uczestnicy w zdecydowanej większości przypadków znajdowali się pod wpływem alkoholu. Podobnie było w rejonie lokali gastronomicznych. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w ruchu drogowym to odnotowano w okresie świątecznym 2 wypadki i 6 kolizji. Co najważniejsze nie doszło do żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Pijani kierowcy - realne zagrożenie na drodze

Ponadto policjanci z KMP w Ostrołęce udaremnili jazdę 7 kierowcom, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Każdy z zatrzymanych “na podwójnym gazie” stracił już prawo jazdy, niebawem wszyscy staną przed sądem.

Spokojny Lany Poniedziałek

W działania dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa podczas tegorocznych Wielkanocnych Świąt zaangażowani byli policjanci zarówno z ruchu drogowego, prewencji jak, Komisariatu Policji w Myszyńcu i podległych posterunków Policji. Ich współdziałanie sprawiło, że te Święta możemy uznać za bezpieczne. Nie odnotowaliśmy też żadnych poważniejszych incydentów związanych z Lanym Poniedziałkiem.

- podsumowuje komisarz Żerański.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×