eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Wielki Tydzień w Szkole Podstawowej nr 10 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. SP nr 10 w Ostrołęcefot. SP nr 10 w Ostrołęce
REKLAMA
zdjecie 6034
Wielki Tydzień to czas przygotowań do Zmartwychwstania Jezusa. W Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce co roku uczniowie uczestniczą w Drodze Krzyżowej oraz przygotowują przedstawienie teatralne wprowadzające w atmosferę Świąt Wielkiej Nocy.

Tegoroczny Wielki Tydzień zbiegł się z 10 rocznicą śmierci patrona szkoły, św. Jana Pawła II. To właśnie swojemu umiłowanemu patronowi społeczność szkolna zadedykowała spektakl pt. “Zwycięzca śmierci”, opowiadający o historii sprzed dwóch tysięcy lat, a przeżywanych w kościele katolickim co roku wczesna wiosną. Sztuka przypomina o uzdrawiającej mocy Jezusa, o Jego miłości do człowieka, cierpieniu i miłosierdziu. Wzrusza i skłania do refleksji poruszając serca.

Z racji Wielkiego Czwartku – dnia ustanowienia Chrystusowego Kapłaństwa dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele uczniów złożyli Kapłanom życzenia oraz wręczyli kwiaty. Po niezapomnianych przeżyciach w Kościele delegacja uczniów złożyła przed popiersiem Patrona kwiaty i zapaliła znicz. 2 kwietnia harcerze z ostrołęckiego Hufca będą pełnili przed popiersiem wartę honorową.

“Zwycięzca śmierci” - to tytuł spektaklu zagranego przez szkolny zespół teatralny Promyki Dziesiątki prowadzony przez Lidię Pardę i Bogumiłę Przytułę. W przedstawieniu udział wzięli również uczniowie klasy IIIa i IIIc, IV b i IV e oraz VI a, przy współpracy z Urszulą Zagrobą. Chór szkolny przygotowała Barbara Rudzik, zaś grą gitarową wsparli szkolni absolwenci absolwenci: Bartek Sznyter, Marta Niźnik i Kuba Maciejewski.

REKLAMA
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8  9  10  11 dk12  13
 14  15  16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31  1  2  3
×