zdjecie 4921
zdjecie 4921
2018-09-13T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka. Wiemy, jaka szkoła podstawowa może powstać przy ulicy Kościuszki

REKLAMA
Budynek przy Kościuszki 29, fot. Google Street View
REKLAMA
3
2
21

Wiemy już, jaka szkoła podstawowa może powstać w budynku przy ul. Kościuszki 29 w Ostrołęce. W ostatnim czasie prezydent Ostrołęki podpisał zarządzenie o przekazaniu tego budynku w użyczenie w celu prowadzenia podstawówki.

Jak ostatnio informowaliśmy, prezydent Janusz Kotowski na 25 lat oddał w użyczenie zabudowaną nieruchomość przy ul. Kościuszki 29 w Ostrołęce. Wiadomo już, że ma być tam prowadzona 8-klasowa szkoła podstawowa. Po tej informacji do naszej redakcji zgłosiło się wielu czytelników z pytaniem, jaka szkoła będzie prowadzona w tym miejscu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowa szkoła podstawowa w Ostrołęce? Nieruchomość już oddana w użyczenie

Jak się dowiedzieliśmy, starania o powstanie podstawówki w tym miejscu prowadziło stowarzyszenie "Rodzina Polska", prowadzące Liceum Klasyczne im. Jana Pawła II i Szkołę Podstawową przy Liceum Klasycznym. Obecnie szkoła mieści się w budynku parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Szwedzkiej 2. Starania mogą zakończyć się sukcesem, co potwierdza nam dyrektor szkoły Henryk Gut.

- Nie jest tajemnicą, że staraliśmy się o pozytywną decyzję pana prezydenta w tej sprawie. Jeżeli by się udało, to szkoła będzie służyć dzieciom i ich rodzinom. To ma sens, by dzieci kształciły się w duchu katolickim, patriotycznym - przyznaje dyrektor szkoły. Jak podkreśla, ta placówka jest wyjątkowa, bowiem swoje działanie opiera o cztery filary: religię, moralność, edukację i kulturę fizyczną. Dzieci mogą uczyć się przedmiotów takich jak retoryka, filozofia, a także łaciny czy greki. W szkole otrzymują wartości, jakie później są niezwykle potrzebne w dorosłym życiu.

Samo oddanie budynku w użyczenie to dopiero początek drogi do powstania szkoły. Budynek należy jeszcze wyremontować i przystosować do użytku. Dyrektor Henryk Gut liczy na to, że w przypadku pozytywnej decyzji, znajdą się również chętni do wspomożenia tej idei. Jest to bowiem placówka, której absolwenci osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, osiągają także sukcesy na studiach i w późniejszym życiu zawodowym. Nie bez znaczenia pozostaje kształtowanie charakteru młodego człowieka. Rozwojowi edukacyjnemu i duchowemu sprzyjają nieliczne oddziały klasowe.

Więcej o szkole przeczytać można na stronie internetowej liceumklasyczne.pl.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
dk12  13  14  15  16 dk17 dk18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×