eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Wrzesień pod znakiem kultury

REKLAMA
zdjecie 9119
zdjecie 9119
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Koncert Grzegorza Hyżego w ramach Sfery Muzyki rozpocznie w Ostrołęce sezon wrześniowych wydarzeń kulturalnych. Po nim druga edycja pikniku „Spotkajmy się w parku” pod znakiem Narodowego Czytania „Lalki” i festiwal teatru w ramach kolejnego InQbatora.

Czwartego września w hali sportowo - widowiskowej im. A. Gołasia odbędzie się koncert jednego z najbardziej przebojowych wykonawców ostatnich miesięcy. W Strefie Muzy OCK zagości Grzegorz Hyży – finalista jednego z muzycznych talentshow, autor i wykonawca utworów podbijających listy przebojów wielu polskich rozgłośni.

Amatorzy jego twórczości będą mogli na drugi dzień po koncercie odpocząć w Parku Miejskim podczas rodzinnego Pikniku, który w sobotę, 5 września, o godzinie 12:00 rozpocznie czytanie znakomitej powieści Bolesława Prusa „Lalka”. Każdy z nas może wziąć z domu swój egzemplarz i przyłączyć się do akcji promującej czytelnictwo. W przyniesionej książce będzie można uzyskać pieczęć potwierdzającą udział w Narodowym Czytaniu „Lalki”.

Oprócz tego szereg atrakcji: kiermasze, występy, koncerty, pokazy, wojskowa grochówka, śpiew i taniec oraz wspólna zabawa. A wszystko to od południa do 22:00.

Od 17 do 19 września w Ostrołęce niepodzielnie zagości InQbator. Festiwal otworzy Ostrołęcka Scena Autorska. Przez trzy dni zobaczymy 13 spektakli i działań artystycznych, wystąpią m.in. Teatr Formy, Teatr A3, Teatr Akt, Fundacja Sztuka Ciała, Mateusz Wójcik oraz Celia Chauviere z Francji. Spektaklom będą towarzyszyły wydarzenia dodatkowe m.in. prezentacje tańca w wykonaniu Anny Karabeli z zespołem, gra uliczna i konkurs na recenzję teatralną.

A to jeszcze nie wszystkie atrakcje bo przecież wracają teatralna „Igła” i literacka „Kupiszewiada”. Tegoroczne lato dopisało pod względem pogody, a jego spotkanie z jesienią w Ostrołęce będzie naprawdę przesycone Kulturą przez wielkie K.

Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×