eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka wśród najaktywniejszych miast w Polsce

REKLAMA
zdjecie 5810
zdjecie 5810
REKLAMA

60 tys. zł i 100 tys. zasadzonych drzew – to łączna pula nagród czerwcowego wyzwania Healthy Cities zorganizowanego przez Grupę LUX MED dla miast i wybranych firm. Wśród zwycięzców znalazły się Świętochłowice, Świnoujście i Ostrołęka. Tym samorządom przekazany zostanie Zielony Budżet, czyli środki na wsparcie proekologicznych inicjatyw. Natomiast trzy zwycięskie firmy będą miały możliwość posadzenia jesienią 9 ha lasów.

Ideą akcji Healthy Cities jest kształtowanie proekologicznych i prozdrowotnych postaw. Tegoroczna edycja wyzwania odbyła się dwutorowo – sportowa rywalizacja toczyła się równolegle wśród 1,2 tys. mieszkańców 66 miast na prawach powiatu i 7,8 tys. pracowników ze 100 zgłoszonych firm. Przez cały czerwiec uczestnicy zbierali kroki – minimum 6 tys. dziennie – spacerując lub biegając ze specjalną aplikacją Healthy Cities. Łącznie wszyscy zrobili 1,5 mld kroków, co oznacza, że w ciągu miesiąca przeszli 1 mln km, czyli 27 razy okrążyli Ziemię.

- Cieszymy się, że tak dużo osób zaangażowało się w tegoroczne wyzwanie Healthy Cities. To pokazuje, że Grupa LUX MED potrafi łączyć na rzecz promowania zdrowych nawyków i bardziej zrównoważonych przestrzeni miejskich. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy wzięli udział w akcji. Realizując nasze działania pamiętamy o tym, że troska o środowisko naturalne jest elementem profilaktyki zdrowotnej – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Samorządy, których mieszkańcy zebrali najwięcej kroków, czyli Świętochłowice (I miejsce), Świnoujście (II miejsce) i Ostrołęka (III miejsce), otrzymają łącznie 60 tys. zł na dofinansowanie inicjatyw z zakresu ekologii, ochrony środowiska lub zdrowego stylu życia. Z kolei trzy zwycięskie firmy – Elsat, ZEC Service, Societe Generale, dzięki sportowemu zaangażowaniu pracowników, jesienią posadzą 9 ha lasów przy współpracy z Lasami Państwowymi.

- Zakończyliśmy tegoroczne wyzwanie, ale mam nadzieję, że zdrowe nawyki zostaną z uczestnikami na dłużej i będą impulsem dla działań prośrodowiskowych. W Grupie LUX MED mamy wysokie poczucie współodpowiedzialności za otoczenie, dlatego skupiamy się na tym, by nasze działania na rzecz klimatu i natury były jak najbardziej efektywne – zaznacza Łukasz Niewola, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i Zrównoważonego Rozwoju Grupy LUX MED.

Tegoroczna akcja to druga edycja projektu. W 2021 r. w akcji wzięło udział 4 tys. osób, a Grupa LUX MED w ramach złożonej deklaracji posadziła 375 tys. drzew w całej Polsce.

W tym roku w ramach Healthy Cities Grupa LUX MED zapoczątkowała stworzenie Indeksu Zdrowych Miast. Projekt realizowany jest przy współpracy z naukowcami i ekspertami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej. Ma on na celu ocenę warunków życia w polskich miastach pod kątem m.in. zdrowia, w tym zdrowia psychicznego, zielonych terenów, edukacji, jakości powietrza czy kultury. Wyniki rankingu zaprezentowane zostaną jesienią.

Źródło: Newseria Lifestyle
Więcej o: Ostrołęka, LuxMED

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×