eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Za nami III Konkurs Muzyki Barokowej. Zobacz wyniki [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8404
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 8404

42 młodych pianistów z Ostrołęki i nie tylko zaprezentowało się podczas III edycji Konkursu Muzyki Barokowej zorganizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną im. Z. Noskowskiego w Ostrołęce. Uczestnicy zagrali m.in. utwory wybitnego kompozytora Jana Sebastiana Bacha.

Organizowana już po raz trzeci edycja konkursu piosenki barokowej przyciągnęła do Ostrołęki adeptów szkół muzycznych z Augustowa, Białegostoku, Elbląga, Ełku, Giżycka, Łomży, Mińska Mazowieckiego, Płocka, Suwałk czy Warszawy. Nie zabrakło także najzdolniejszych wychowanków ostrołęckiej szkoły muzycznej.

Młodzi pianiści zaprezentowali się w utworach skomponowanych w epoce Baroku a jako, że w tym roku przypada 330. rocznica urodzin jednego z najwybitniejszych kompozytorów – Jana Sebastiana Bacha – to właśnie interpretacje jego twórczości najczęściej prezentowali uczestnicy konkursu.

Występy uczestników oceniało jury w składzie: Aleksandra Kowalik Burdzy – Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Krzysztof Rynkiewicz – Szkoła Muzyczna w Warszawie oraz Irena Wawrzynkowska – nauczyciel PSM w Ostrołęce.

Ostatecznie po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jurorzy postanowili przyznać następujące miejsca:

Grupa I
I nagroda – Jasnowska Joanna-Maja – Nauczyciel Marzena Jasińska-Siudzińska – POSM Przy ZSM Nr 1 w Warszawie
II nagroda – Czyżewski Paweł – Nauczyciel – Irena Wawrzynkowska PSM I i II St. w Łomży
III Nagroda – nie przyznano
Wyróżnienia: Maciejewicz Oliwia – Mariusz Adamczyk – MSA I st. w Mińsku Mazowieckim Piekut Wiktoria – Nauczyciel Anna Maria Kamińska – PR.SM I st. Nr 3 w Białymstoku Zubowicz Joanna – Nauczyciel Michał Tyczyński – PSM I st. w Giżycku

Grupa II
I nagroda – Knebel Hanna – nauczyciel Anna Borkowska PSM I i II st. w Suwałkach
II nagroda – Możański Jan Kacper – nauczyciel Marzena Jasińska-Siudzińska POSM przy ZSM nr 1 w Warszawie
III nagroda – ex aequo: Klepacki Piotr – nauczyciel Justyna Marszałek, PSM I st w Siemiatyczach
Sobolewska Weronika – nauczyciel Anna Borkowska PSM I i II st. w Suwałkach

Wyróżnienia:
Balasińska Angelika – nauczyciel Piotr Szczepaniak MSA I st w Mińsku Mazowieckim
Dyrkacz Wiktoria – nauczyciel  Piotr Szczepaniak MSA I st w Mińsku Mazowieckim
Hilsberg Tomasz – nauczyciel Jadwiga Blazik PSM I St nr 3 w Warszawie
Plak Mikołaj – Nauczyciel Beata Walęcka – Jackowska PSM I st. Nr 3 w Warszawie
Szymon Syperek – Nauczyciel Irena Wawrzynkowska – PSM I i II st. w Łomży
Śliwińska Amelia – Nauczyciel Magdalena Frąckiewicz – PR.SM I st. „NUTKA” w Warszawie Wąsowicz Anna – Nauczyciel Anna Sokołowska ZSM I st. w Białymstoku

Grupa III
I nagroda – Jurkiewicz Piotr – Nauczyciel Anna Borkowska PSM I i II st. w Suwałkach
II nagroda Ex Aequo: Głos Gabriela – Nauczyciel Elzbieta Uss Jońska PR.SM Nr 3 w Bialymstoku Karpiński Kacper – Nauczyciel Anna Buzuk POSM I st w Warszawie
III Nagroda – Gryciuk Hanna – Nauczyciel Natalia Dłużniewska ZPSM w Elblągu
Wyróżnienia: Zalewska Kinga – Nauczyciel Danuta Long PSM I st. w Augustowie
Zapilaj Angelika – Nauczyciel Barbara Moruszewicz ZPSM w Ełku

NAGRODY SPECJALNE:
Gradowska Gabriela – dla najmłodszego uczestnika konkursu PSMI  I i II st. w Łomży
Czyżewski Paweł – za najlepsze wykonanie utworu J. S. Bacha w grupie I
Głos Gabriela – za najlepsze wykonanie utworu J. S. Bacha w grupie III
Jurkiewicz Piotr – za najciekawszą osobowość konkursu

WYRÓŻNIENI NAUCZYCIELE
Anna Borkowska, Elżbieta Uss-Jońska, Irena Wawrzynkowska, Marzena Jasińska-Siudzińska, Anna Buzuk, Natalia Dłużniewska, Justyna Marszałek.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×