eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Zakończenie roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

Słynna pieśń "Gaudeamus igitur" już po raz trzeci zabrzmiała na zakończeniu roku akademickiego ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Słuchacze-seniorzy pełni zapału rozpoczęli wakacje po kilku miesiącach wytężonej pracy nad rozwojem ciała i ducha. Dało się jednak słyszeć głosy o tym, że uczestnicy projektu już nie mogą doczekać się kolejnego roku szkolnego.  

Uroczystość odbyła się 28 czerwca w sali Ostrołęckiego Centrum Kultury. Oprócz słuchaczy uniwersytetu, pojawili się także na niej wykładowcy, zaproszeni goście (niekiedy nawet wnuki słuchaczy), a także przedstawiciele patronów projektu i samorządu ostrołęckiego.

- To wielka przyjemność patrzeć na państwa codziennie rano, gdy z ochotą podążacie do Ostrołęckiego Centrum Kultury - mówił dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury Bogdan Piątkowski.- Chylę czoło przed tym, że państwo uczestniczycie w tych wszystkich zajęciach, pogłębiacie swoją wiedzę, ale i dajecie przykład tym wszystkim, którym się być może nie chce, ale i tym, którzy by chcieli, ale może się wstydzą lub są w jakimś miejscu, w którym nie mogą tego czynić - dodał przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Jerzy Grabowski.Ostrołęcki Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył właśnie trzeci rok swojej działalności. W trakcie roku akademickiego seniorzy mogli uczestniczyć w zajęciach sportowych, wykładach z różnych dziedzin, m.in. kultury, sztuki, bezpieczeństwa, zdrowego żywienia czy historii. Organizowano także imprezy integracyjne, wyjazdy, koncerty chóru czy przedstawienia teatralne. Wszystko to sprawia, że jesień życia ostrołęckich seniorów jest jak najbardziej pogodna. Zapraszamy do galerii zdjęć z zakończenia roku akademickiego 2015/16.

REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19  20 dk21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×