eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Złodziej wpadł w chwilę po kradzieży samochodowego radia

REKLAMA
zdjecie 8733
zdjecie 8733
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
zdjecie 8733

Ostrołęccy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o serię kradzieży samochodowych radioodbiorników. Jeden z nich zatrzymany został w chwilę po tym jak włamał się do audi przy ulicy Gorbatowa. Skradzione radia odzyskano.

- W nocy z wtorku na środę policjanci ostrołęckiego wydziału patrolowego podczas kontrolowania jednego z parkingów przy ul. Gorbatowa zauważyli wybitą szybę w zaparkowanym audi. Ustalili ponadto, że z pojazdu skradzione zostało radio samochodowe. O wszystkim poinformowali dyżurnego policji, jednocześnie kontynuując poszukiwania sprawcy. Podczas penetracji pobliskiego osiedla, zatrzymali 21-letniego ostrołęczanina, przy którym znaleźli radio. Okazało się jednak, że radio to pochodziło z innej kradzieży. Zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu policyjnego. Materiały sporządzone przez policjantów trafiły natomiast do wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu. Wszystko wskazywało na to, że sprawców musiało być więcej. Śledczy szybko ustalili personalia drugiego z mężczyzn. Został ona zatrzymany wczoraj. Odzyskano także dwa kolejne radia samochodowe – poinformował nas Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Ostatecznie zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszało dwóch mężczyzn. Radioodbiorniki pochodziły z włamań do dwóch pojazdów, wspomnianego audi oraz renault zaparkowanego przy ul. Powstańców. Postępowanie w powyższej sprawie prowadzą policjanci ostrołęckiego wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu. Zatrzymani przyznali się do winy.

Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×