eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Ostrożnie! Oszuści znów próbują wyłudzić pieniądze od mieszkańców Ostrołęki

REKLAMA
zdjecie 9752
zdjęcie ilustracyjnezdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Przestępcy znów próbowali wyłudzić pieniądze od mieszkańców Ostrołęki i okolic. W krótkim czasie odnotowano pięć prób oszustwa metodą “na policjanta”.

W poniedziałek, 13 listopada ponownie odnotowano wzmożoną aktywność przestępców próbujących wyłudzić pieniądze od mieszkańców Ostrołęki. Oszuści dzwonili na numery stacjonarne głównie starszych osób i podając się za policjanta próbowali nakłonić rozmówców do przekazania pieniędzy pod pretekstem prowadzenia akcji zmierzającej do zatrzymania przestępców, zabezpieczenia gotówki przed jej utratą itp.

W krótkich odstępach czasu odnotowano łącznie pięć takich prób, wszystkie okazały się na szczęście nieskuteczne. W każdym z przypadków seniorzy prawidłowo zareagowali, rozpoznali zamiary oszustów i uniknęli kłopotów.

Pamiętajmy: prawdziwy policjant, czy prokurator nie ma prawa żądać od nas pieniędzy, jeśli to robi to znak, że mamy do czynienia z oszustem i jak najszybciej powinniśmy się rozłączyć.

Ostrzegamy: każdy kto dzwoni i prosi o przekazanie obcej osobie pieniędzy lub przelanie ich na „bezpieczne” konto to oszust!

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×