2016-02-07T13:06:19+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Oświadczenie dyrekcji szkoły w sprawie pogryzionej dziewczynki z Olszewa-Borek

REKLAMA
„Wszystkie dzieci oddziału przedszkolnego zostaną objęte pomocą psychologiczno – pedagogiczną” - czytamy w oficjalnym oświadczeniu dyrekcji Szkoły Podstawowej w Olszewo-Borkach dotyc
REKLAMA

„Wszystkie dzieci oddziału przedszkolnego zostaną objęte pomocą psychologiczno – pedagogiczną” - czytamy w oficjalnym oświadczeniu dyrekcji Szkoły Podstawowej w Olszewo-Borkach dotyczącym dramatycznych zdarzeń, do których doszło na stołówce. Ugryziona przez sześciolatka dziewczynka straciła palec.

Ostatniego dnia przed feriami zimowymi na szkolnej stołówce w Olszewo-Borkach sześcioletni chłopiec ugryzł swoją rówieśniczkę z oddziału przedszkolnego w palec. Rana była bardzo dotkliwa a w wyniku pogryzienia dziewczynka straciła opuszek palca. Po wszystkim agresywny przedszkolak popchnął ranną koleżankę, a ta upadając nabiła sobie guza na głowie.

O komentarz i wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy dyrekcję szkoły, w której doszło do tych dramatycznych wydarzeń. Odpowiedź dostaliśmy dopiero w sobotę po południu. Poniżej publikujemy oświadczenie dyrektora:

„W dniu 29.01.2016r. wychowawca oddziału przedszkolnego poinformowała wicedyrektora szkoły o zdarzeniu, które miało miejsce w stołówce szkolnej, polegające na uszkodzeniu palca u ręki dziewczynki. Nauczycielka odprowadziła poszkodowane dziecko do pielęgniarki szkolnej, która udzieliła dziewczynce pomocy medycznej. Zaraz po uzyskaniu informacji dyrektor szkoły poinformowała telefonicznie matkę poszkodowanej dziewczynki o wydarzeniu i poprosiła o pilny przyjazd do szkoły. Matka dziewczynki oddzwoniła informując, że nie może dojechać do szkoły i zdecydowała, żeby córka przyjechała do domu autobusem szkolnym. Przy rozmowie dyrektora z matką obecna była pielęgniarka szkolna, która również rozmawiała z matką i poinformowała w jaki sposób udzieliła pomocy, poinformowała o konieczności udania się z dzieckiem do poradni chirurgicznej oraz zdecydowała, że dziecko może jechać do domu autobusem szkolnym. Dyrektor szkoły poinformowała o zdarzeniu również matkę chłopca. W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie dyrektora szkoły z matką chłopca w obecności pielęgniarki szkolnej, podczas którego rodzic chłopca został poinformowany o zdarzeniu. Dyrektor i wychowawca oddziału pozostają w kontakcie z matką poszkodowanej dziewczynki. Wychowawca w porozumieniu z dyrektorem udziela rodzinie dziewczynki wsparcia i pomocy.

Dyrektor zgodnie z obowiązującymi procedurami podjęła działania wyjaśniające we współpracy z inspektorem bhp i społecznym inspektorem pracy. Wszystkie osoby będące świadkami zdarzenia złożyły szczegółowe wyjaśnienia. O dalszych wynikach podjętych działań zostaną państwo poinformowani po zakończeniu postępowania wyjaśniającego. Dyrektor szkoły dołoży wszelkich starań celem rzetelnego wyjaśnienia sprawy i podjęcia działań adekwatnych do poczynionych ustaleń. Wszystkie dzieci oddziału przedszkolnego zostaną objęte pomocą psychologiczno – pedagogiczną.”

O całym zdarzeniu informowaliśmy obszernie jako pierwsi. Więcej na temat znaleźć można w naszych artykułach:

Horror w oddziale przedszkolnym w Olszewie-Borkach. Sześciolatek odgryzł palec rówieśniczce [DRASTYCZNE ZDJĘCIE +18]

100 tysięcy złotych odszkodowania za odgryziony palec?

TVN 24 o sześciolatce pogryzionej w Olszewie-BorkachZobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 9725