2017-07-25T13:18:24+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Oszukana metodą "na wnuczka", choć nie jest babcią

REKLAMA
0
0
0

Na początku lipca w gminie Baranowo doszło do wyjątkowo zuchwałego oszustwa metodą "na wnuczka". Genowefa K. została oszukana na kwotę 9 tysięcy złotych i przekazała pieniądze, choć nigdy nie miała wnuków. Sprawczyni zwracała się do niej per "babciu", a gdy zorientowała się, że starsza pani nie jest babcią - per "ciociu".

- Prokuratura  Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo w sprawie oszustwa na „ na wnuczka”. Do zdarzenia doszło w dniu 8 lipca 2017 roku. Na telefon stacjonarny Genowefy K. ( gm. Baranowo) zadzwoniła młoda dziewczyna, która zwróciła się do niej  „babciu”. Podczas rozmowy poinformowała pokrzywdzoną, że spowodowała wypadek i potrzebuje w tym celu pieniędzy w kwocie 15 tyś. złotych. Pokrzywdzona odpowiedziała, ze nie jest babcią. Wtedy dziewczyna zwróciła się do niej „ ciociu spowodowałam wypadek”. Genowefa K. sądząc, że rozmawia z córką swojej siostry powiedziała, że nie ma takiej kwoty, lecz mniejszą. Dziewczyna  rozłączyła się po chwili ponownie zadzwoniła informując, że osoba, którą  potraciła waśnie zmarła i przekazuje telefon mężczyźnie. Rozmówca przedstawił się jako policjant i powiedział, że dziewczyna potrzebuje pieniędzy i po pieniądze przyjedzie z  policją. Po odbiór pieniędzy na posesję pokrzywdzonej przyjechała młoda dziewczyna gdzie doszło do przekazania kwoty 9.000 zł. Samochód oznaczony jako taksówka został zaparkowany w odległości ok. 150 m od miejsca zamieszkania pokrzywdzonej - czytamy w komunikacie ostrołęckiej prokuratury.

Obecnie trwają intensywne czynności procesowe mające na celu ustalenie sprawców przestępstwa.

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce ponownie zwraca się z apelem do mieszkańców miasta Ostrołęki oraz okolic o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku nawiązania kontaktów telefonicznych przez osoby podające się za członków rodziny potrzebujących pieniędzy, funkcjonariuszy policji i innych, którzy proszą o przekazanie pieniędzy. W przypadku zaistnienia podobnej sytuacji należy skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3