2022-09-09T18:21:17+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Oszukują "na prokuratora" i "na policjanta". Dzwonią do mieszkańców Ostrołęki

REKLAMA
REKLAMA
0
1
5

Oszuści podający się za prokuratora i policjanta zadzwonili do jednej z mieszkanek Ostrołęki. Przekazując jej wymyślone informacje nt. rzekomego wypadku spowodowanego przez członka rodziny wprowadzili ją w błąd i wyłudzili znaczną sumę pieniędzy. Do ostrołęckiej Policji wpływają sygnały, że przestępcy nadal dzwonią do mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego – podają się za policjantów.

Pomysłowość oszustów nie zna granic i są w stanie na poczekaniu wymyślać fikcyjne historie – tylko po to, aby podczas rozmowy telefonicznej wywołać u osoby znajdującej się po drugiej stronie strach, obawę o zdrowie i życie bliskiego członka rodziny, silne wzburzenie, a nawet płacz.

- Część osób będących pod działaniem takich emocji nie jest w stanie myśleć racjonalnie. Gdy słyszą one, że należy zebrać wszystkie oszczędności, wypłacić je z banku lub pożyczyć pieniądze od sąsiadki – robią to, aby bliskiej osobie nie stało się nic złego. Przekazują pieniądze osobom obcym, często zamaskowanym – nie wiedząc, że mają do czynienia z oszustem - mówi st. asp. Krzysztof Kolator z ostrołęckiej policji.

Przestępcy działający w ten sposób są w stanie wykonać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset połączeń telefonicznych w ciągu kilku godzin. Mogą podawać się za policjanta, pracownika banku, wnuczka, innego członka rodziny, pracownika socjalnego, pracownika spółdzielni lub inną osobę. Za każdym razem mają w zanadrzu wachlarz różnych historii, które mają im pomóc w wyłudzeniu pieniędzy.

Pamiętajmy o opanowaniu, czujności i rozwadze! Mogą one nas uchronić przed utratą gotówki i czyhającymi na nią przestępcami. - Apelujemy, aby osoby, do których dzwonią oszuści informowały o takich przypadkach Oficera Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce dzwoniąc pod numer 47-704-14-24. Bądźmy ostrożni! - dodaje st. asp. Kolator.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×