eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Oszukują "na prokuratora" i "na policjanta". Dzwonią do mieszkańców Ostrołęki

REKLAMA
zdjecie 9539
zdjecie 9539
REKLAMA

Oszuści podający się za prokuratora i policjanta zadzwonili do jednej z mieszkanek Ostrołęki. Przekazując jej wymyślone informacje nt. rzekomego wypadku spowodowanego przez członka rodziny wprowadzili ją w błąd i wyłudzili znaczną sumę pieniędzy. Do ostrołęckiej Policji wpływają sygnały, że przestępcy nadal dzwonią do mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego – podają się za policjantów.

Pomysłowość oszustów nie zna granic i są w stanie na poczekaniu wymyślać fikcyjne historie – tylko po to, aby podczas rozmowy telefonicznej wywołać u osoby znajdującej się po drugiej stronie strach, obawę o zdrowie i życie bliskiego członka rodziny, silne wzburzenie, a nawet płacz.

- Część osób będących pod działaniem takich emocji nie jest w stanie myśleć racjonalnie. Gdy słyszą one, że należy zebrać wszystkie oszczędności, wypłacić je z banku lub pożyczyć pieniądze od sąsiadki – robią to, aby bliskiej osobie nie stało się nic złego. Przekazują pieniądze osobom obcym, często zamaskowanym – nie wiedząc, że mają do czynienia z oszustem - mówi st. asp. Krzysztof Kolator z ostrołęckiej policji.

Przestępcy działający w ten sposób są w stanie wykonać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset połączeń telefonicznych w ciągu kilku godzin. Mogą podawać się za policjanta, pracownika banku, wnuczka, innego członka rodziny, pracownika socjalnego, pracownika spółdzielni lub inną osobę. Za każdym razem mają w zanadrzu wachlarz różnych historii, które mają im pomóc w wyłudzeniu pieniędzy.

Pamiętajmy o opanowaniu, czujności i rozwadze! Mogą one nas uchronić przed utratą gotówki i czyhającymi na nią przestępcami. - Apelujemy, aby osoby, do których dzwonią oszuści informowały o takich przypadkach Oficera Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce dzwoniąc pod numer 47-704-14-24. Bądźmy ostrożni! - dodaje st. asp. Kolator.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×