eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Oszuści nie odpuszczają. Dziś znowu próbują swoich sił w Ostrołęce. Nie dajcie się nabrać!

REKLAMA
zdjecie 5616
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 5616

Dziś ponownie w Ostrołęce i okolicach odnotowano liczne próby oszustwa metodą “na policjanta” lub “kuriera”. Jak nie dać się okraść?

Od pewnego czasu niemal codziennie dochodzi w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim do prób oszustwa czy wyłudzenia poufnych danych logowania do systemów i aplikacji bankowych. Oszuści cały czas modyfikują swoje próby, zmieniają scenariusze i wymyślają coraz to nowsze historie, które mają jeden cel. Chcą nakłonić swoje ofiary do wykonania czynności skutkujących utratą pieniędzy.

Kolejne takie próby z wykorzystaniem informacji o nadanej przesyłce lub śledztwie prowadzonym przez policję odnotowano także dziś, w czwartek, 22 lutego.

Dziś do mieszkańców Ostrołęki zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się za pracownika poczty twierdząc, że ma do dostarczenia im paczkę. Poprosił przy tym o adres mieszkańców w celu przywozu przesyłki. Po kilku jednak minutach pod wskazane numery zadzwoniła osoba przedstawiająca się za policjanta, który twierdził, że prowadzi akcję przeciwko oszustwom. W rozmowie dodał, że dzwoniący wcześniej pracownik poczty działa w grupie przestępczej. Fałszywy policjant powiedział mieszkańcom, że o godzinie 12 przyjedzie do ich mieszkań policjant, któremu należy przekazać pieniądze na czas policyjnej akcji. Oczywiście zapewniał, że po zakończeniu policyjnych działań gotówka zostanie zwrócona.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Na szczęście żadna z osób, które odebrały dziś telefony z takimi informacjami, nie dały się póki co nabrać. Warto pamiętać o pewnej zasadzie, która pozwoli uniknąć kłopotów w takiej sytuacji.

Nie dajmy się nabrać na wymyślone przez oszustów historie. Prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy, ani też nie opowiadają o prowadzonych przez nich działaniach. Ostrzeżmy seniorów przed takimi oszustwami, w rozmowie przekażmy im, aby nikomu nie opowiadali o stanie swoich oszczędności, a także nie przekazywali pod żadnym pozorem pieniędzy! Jeśli otrzymają prośbę o przekazanie gotówki, bądź innych kosztowności mogą być pewni, że po drugiej stronie słuchawki jest oszust!

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×