zdjecie 1325
zdjecie 1325
zdjecie 1325
2021-08-26T14:39:12+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Oszuści nie odpuszczają. Wyłudzili od mieszkanki Ostrołęki 22 tysiące złotych!

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
1
4

Kilkadziesiąt prób oszustwa metodą „na policjanta” odnotowano dziś i wczoraj w naszym regionie. Osoby podszywające się pod funkcjonariuszy zdołały wyłudzić od mieszkanki Ostrołęki 22 tysiące złotych. Na tym nie poprzestali i próbują oszukiwać dalej dzwoniąc do mieszkańców naszego miasta i powiatu.

Tylko wczoraj na terenie naszego miasta ostrołęccy policjanci otrzymali 13 zgłoszeń dotyczących prób oszustw metodą „na policjanta”. Wszystkie te osoby w porę zorientowały się, że mają do czynienia z oszustami. Niestety 14 próba okazała się skuteczna.

Mieszkanka naszego miasta uwierzyła fałszywemu policjantowi i przekazała mu prawie 22 tysiące złotych. Powyższa sytuacja pokazuje wyraźnie, że my, jako rodziny osób starszych w dalszym ciągu musimy uświadamiać naszych seniorów przed tego typu działaniem przestępców. Podczas rozmów wskażmy im także informację, w jaki sposób mają się zachować w przypadku otrzymania takiego telefonu. Nie zapominajmy także o tym, aby takie informację przekazać również naszym samotnie mieszkającym sąsiadom. Prosimy także o dużą czujność pracowników placówek bankowych. Prosimy o jak najszybsze odwiedzenie swoich seniorów, ponieważ już dziś otrzymaliśmy informację o kolejnych próbach oszustów.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Oszukana 62 - letnia ostrołęczanka około południa otrzymała na numer stacjonarny telefon od mężczyzny, który podał się za policjanta CBŚ. Rozmówca po przedstawieniu się i podaniu numeru identyfikatora poprosił ją o numer telefonu komórkowego, na co mieszkanka naszego miasta przystała. Następnie po około pół godzinie na jej numer komórkowy zadzwonił z numeru zastrzeżonego ten sam mężczyzna i wypytywał ją, czy posiada w domu jakieś oszczędności lub biżuterię, lokaty, jaką kwotę posiada na rachunku bankowym oraz zapytał o adres zamieszkania.

Niestety nawet tak zadane pytania nie wzbudziły u rozmówczyni podejrzeń i odpowiedziała ona na wszystkie pytania. Mężczyzna powiedział, że właśnie prowadzi akcję przeciwko oszustom, dodał, że pieniądze z banku są fałszywe i jest konieczne, aby je wypłaciła. Dodał, aby nie rozłączając połączenia poszła do banku i je wypłaciła. Po wszystkim kazał jej wrzucić je do jednego ze śmietników, co kobieta uczyniła. Po wszystkim kazał jej wrócić do domu i czekać na jego telefon. Gdy nie oddzwaniał 62 - latka uświadomiła sobie, że mogła paść ofiarą oszustwa i zgłosiła się do ostrołęckiej komendy.

- mówi kom. Żerański.

Pamiętajmy, że prawdziwy policjant czy też funkcjonariusz innych służb nie może żądać od nas przekazania jakichkolwiek pieniędzy. Jeśli mamy wątpliwości, że mamy do czynienia z oszustem zakończmy rozmowę i zadzwońmy na Policję. Dzwoniąc podajmy dyżurnemu nie tylko numer legitymacji czy też nazwisko funkcjonariusza który do nas dzwoni, ale zapytajmy także, czy taki funkcjonariusz prowadzi teraz działania w naszym domu.

WAŻNE: Nie podawajmy także żadnych danych obcym osobom do naszej karty bankowej czy naszego konta. Są to dane wrażliwe i nie można im nikomu udostępniać!

REKLAMA
zdjecie 1325

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×