zdjecie 5390
zdjecie 5390
2018-11-27T11:40:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Oto przewodniczący klubów radnych. Są niespodzianki!

REKLAMA
Zdjęcie główneMariusz Mierzejewski, przewodniczący klubu radnych Bezpartyjne Miasto
REKLAMA
6
2
18

Cztery z pięciu klubów radnych w Ostrołęce podjęły już decyzję o tym, kto będzie przewodniczącym klubu w radzie miasta ósmej kadencji. W co najmniej trzech przypadkach mamy do czynienia z niespodziankami w tej kwestii. Klubami radnych rządzić będą niekoniecznie zapowiadani przed wyborami liderzy.

Tak jest w klubie radnych Bezpartyjnego Miasta. Jakub Frydryk objął funkcję wiceprzewodniczącego rady miasta, a na szefa klubu wybrano Mariusza Mierzejewskiego. Skąd taki wybór?

- Zaproponowałem, by przewodniczącym klubu był najstarszy z naszych radnych, do tego z doświadczeniem w samorządzie. Cieszę się, że Mariusz Mierzejewski przyjął taką propozycję i jednogłośnie został wybrany przewodniczącym klubu radnych - wyjaśnia nam Jakub Frydryk. Jak dodaje, w klubie radnych nic się nie zmienia - wpływ na podejmowane decyzje ma wszystkich trzech bezpartyjnych.

Inną taktykę wybrał klub Naszej Ostrołęki. Tam przewodniczącym klubu został... najmłodszy radny, Paweł Niewiadomski. Z kolei Wojciech Zarzycki - którego mogłoby się uważać za szefa klubu - w tej kadencji będzie przewodniczącym rady miasta.

W klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości bez zmian. Przewodniczącym klubu będzie Jerzy Grabowski, choć przecież do radnych dołączył były prezydent Janusz Kotowski, mający większe doświadczenie samorządowe. Z kolei w klubie Platformy Obywatelskiej niespodzianki nie było - na szefa trzyosobowego klubu radni wybrali Mariusza Popielarza.

Nie znamy jeszcze rozstrzygnięć w klubie Ostrołęka dla Wszystkich, a to dlatego, że dochodzi tam jeszcze do zmian. Radny Maciej Kleczkowski został wybrany wiceprezydentem miasta, a jego miejsce w radzie zajmie Andrzej Jaskólski. W tym przypadku mamy bardzo ciekawą sytuację, bowiem cała czwórka radnych zasiada w radzie miasta po raz pierwszy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×