zdjecie 4921
zdjecie 4921
2018-11-27T11:40:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Oto przewodniczący klubów radnych. Są niespodzianki!

REKLAMA
Mariusz Mierzejewski, przewodniczący klubu radnych Bezpartyjne Miasto
REKLAMA
6
2
18

Cztery z pięciu klubów radnych w Ostrołęce podjęły już decyzję o tym, kto będzie przewodniczącym klubu w radzie miasta ósmej kadencji. W co najmniej trzech przypadkach mamy do czynienia z niespodziankami w tej kwestii. Klubami radnych rządzić będą niekoniecznie zapowiadani przed wyborami liderzy.

Tak jest w klubie radnych Bezpartyjnego Miasta. Jakub Frydryk objął funkcję wiceprzewodniczącego rady miasta, a na szefa klubu wybrano Mariusza Mierzejewskiego. Skąd taki wybór?

- Zaproponowałem, by przewodniczącym klubu był najstarszy z naszych radnych, do tego z doświadczeniem w samorządzie. Cieszę się, że Mariusz Mierzejewski przyjął taką propozycję i jednogłośnie został wybrany przewodniczącym klubu radnych - wyjaśnia nam Jakub Frydryk. Jak dodaje, w klubie radnych nic się nie zmienia - wpływ na podejmowane decyzje ma wszystkich trzech bezpartyjnych.

Inną taktykę wybrał klub Naszej Ostrołęki. Tam przewodniczącym klubu został... najmłodszy radny, Paweł Niewiadomski. Z kolei Wojciech Zarzycki - którego mogłoby się uważać za szefa klubu - w tej kadencji będzie przewodniczącym rady miasta.

W klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości bez zmian. Przewodniczącym klubu będzie Jerzy Grabowski, choć przecież do radnych dołączył były prezydent Janusz Kotowski, mający większe doświadczenie samorządowe. Z kolei w klubie Platformy Obywatelskiej niespodzianki nie było - na szefa trzyosobowego klubu radni wybrali Mariusza Popielarza.

Nie znamy jeszcze rozstrzygnięć w klubie Ostrołęka dla Wszystkich, a to dlatego, że dochodzi tam jeszcze do zmian. Radny Maciej Kleczkowski został wybrany wiceprezydentem miasta, a jego miejsce w radzie zajmie Andrzej Jaskólski. W tym przypadku mamy bardzo ciekawą sytuację, bowiem cała czwórka radnych zasiada w radzie miasta po raz pierwszy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
dk12  13  14  15  16 dk17 dk18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×