2014-07-24T14:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Otwarte zawody strzeleckie w Troszynie

REKLAMA
zdjecie 4016
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Klub Strzelectwa Sportowego „OBROŃCA” z Troszyna organizuje otwarte zawody strzeleckie z broni historycznej. Opłata startowa w jednym konkursie to tylko 5 zł.

Klub  „OBROŃCA” z Troszyna zaprasza wszystkich chętnych do udziału w otwartych zawodach strzeleckich z broni historycznej opracowanej konstrukcyjnie przed 1945 rokiem. Zawody odbędą się w niedzielę 27 lipca od godz. 10 do 18 na strzelnicy w Troszynie przy ul. Słowackiego 3. Opłata startowa tylko 5 zł za konkurencję.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy regulamin imprezy:

Regulamin otwartych zawodów strzeleckich z broni historycznej Troszyn, 27 lipca 2014 r.

Cel zawodów:
1) Wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek
2) Popularyzacja i upowszechnianie sportu strzeleckiego
3) Integracja środowisk strzeleckich
4) Nawiązane współpracy i wymiana doświadczeń pomiędzy klubami.
5) Prezentacja kolekcji broni i militariów członków oraz sympatyków naszego klubu

Organizator zawodów:
Klub Strzelectwa Sportowego "OBROŃCA"; 07-405 Troszyn, ul. Słowackiego 3
tel. 602-219-227; e-mail: kssobronca@onet.eu www.obronca.org
Termin i miejsce zawodów: 27 lipca 2014 r. (niedziela); Troszyn, ul. Słowackiego 3

Program zawodów:
od 10:00 do 18:00
-  Karabin historyczny (repetier) 10 strzałów
-  Karabin historyczny (samopowtarzalny) 10 strzałów
-  Pistolet historyczny (centralny zapłon) 10 strzałów
-  Pistolet historyczny (boczny zapłon) 10 strzałów

Uczestnictwo:
Strzelcy (sportowcy, rekonstruktorzy i kolekcjonerzy broni itd.) posiadający własną albo użyczoną broń spełniającą warunki regulaminowe, a także wszyscy chętni znający przepisy i zasady bezpiecznego posługiwania się bronią historyczną oraz regulamin strzelnicy.

Klasyfikacja: indywidualna

Nagrody:
za miejsca 1 do 3 – puchar (statuetka) lub inna nagroda rzeczowa
za I – V – dyplomy

Zgłoszenia:
Zapisywanie się na zmiany lub imienne w dniu zawodów. Rejestracja internetowa (e-mail: kssobronca@onet.eu) lub telefonicznie tel.602-219-227

Koszty uczestnictwa:
- 5 zł - opłata startowa za każdą konkurencję (broń i amunicja zawodnika lub organizatora zawodów wg cennika opłat treningowych)
- nieodpłatnie – Członkowie Honorowi, zawodnicy sekcji wyczynowej i uczniowie lub studenci w wieku do 24 lat – członkowie KSS „OBROŃCA” w Troszynie

Sprawy różne:
- Broń (własna lub organizatora zawodów):
W pełni sprawna technicznie o maksymalnym kalibrze 11,43 mm, opracowana konstrukcyjnie przed 1945 r., z dowolnymi niemodyfikowanymi mechanicznymi przyrządami celowniczymi. Przed przystąpieniem do zawodów uczestnicy są zobowiązani poddać broń oględzinom pod względem zgodności z regulaminem zawodów oraz jej stanu technicznego. Oględzin dokonuje wyznaczony sędzia, który zatwierdza broń. Na metryczce startowej zawodnik podaje model, kaliber i rocznik konstrukcji broni, z której będzie strzelał. Po zawodach zawodnicy są zobowiązani zaprezentować broń i jej walory uczestnikom zawodów. Udzielanie informacji o używanej amunicji nie jest obowiązkowe.
- Opis konkurencji – karabin historyczny (repetier):
Postawa strzelecka: stojąc z wolnej ręki. Czas przygotowawczy wynosi 5 minut. Strzelanie na dystansie 25m do tarczy pistoletowej ISSF 520/550 – pistolet szybkostrzelny. Seria próbna 5 strzałów i 2 serie oceniane po 5 strzałów. Czas 20 sekund każda seria. Ocenionych będzie 10 najlepszych przestrzelin. Konkurencję rozpoczyna komenda "Start", a kończy komenda "Stop". W zależności od konstrukcji danej broni, amunicję można ładować do magazynka lub bezpośrednio do komory nabojowej. Ocena tarcz: wg zasad ISSF.
- Opis konkurencji – karabin historyczny (samopowtarzalny):
Postawa strzelecka: stojąc z wolnej ręki. Czas przygotowawczy wynosi 5 minut. Strzelanie na dystansie 25m do tarczy pistoletowej ISSF 520/550 – pistolet szybkostrzelny. Seria próbna 5 strzałów i 2 serie oceniane po 5 strzałów. Czas 10 sekund każda seria. Ocenionych będzie 10 najlepszych przestrzelin. Konkurencję rozpoczyna komenda "Start", a kończy komenda "Stop". W zależności od konstrukcji danej broni, amunicję można ładować do magazynka lub bezpośrednio do komory nabojowej. Ocena tarcz: wg zasad ISSF.
- Opis konkurencji – pistolet historyczny (centralny zapłon i boczny zapłon):
Postawa strzelecka: stojąca, z jednej ręki lub oburącz. Nie jest dopuszczone używanie obuwia strzeleckiego. Czas przygotowawczy wynosi 5 minut. Strzelanie na dystansie 25 m do jednej tarczy TS-9 „Francuz”. Seria próbna 5 strzałów i 2 serie oceniane po 5 strzałów. Czas 10 sekund każda seria. Ocenionych będzie 10 najlepszych przestrzelin. Konkurencję rozpoczyna komenda „Start”, a kończy komenda „Stop”. W zależności od konstrukcji danej broni, amunicję można ładować do magazynka, bębna lub bezpośrednio do komory nabojowej. Maksymalna ilość magazynków albo wymiennych bębnów - 3 szt. Maksymalna ilość naboi w magazynku - 5 szt. Ocena tarcz: wg zasad ISSF.

-  Zakończenie zawodów nastąpi 30 minut po ostatniej zmianie strzelań.
-  W zawodach obowiązują aktualne przepisy bezpieczeństwa, przepisy strzeleckie i powyższy
regulamin.

REKLAMA
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×