zdjecie 9799
zdjecie 9799
2013-11-13T18:59:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Otwocki szpital działa już 40 lat!

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. archiwum SPSK w Otwocku
REKLAMA

13 listopada br. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy w Otwocku obchodził 40-lecie swojego istnienia. Z tej okazji placówka została wyróżniona Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”, który w imieniu marszałka wręczył Sekretarz Województwa, Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Waldemar Kuliński.

Gratulując dyrekcji i pracownikom placówki jubileuszu, sekretarz Waldemar Kuliński podkreślił, że długa i bogata tradycja oraz historia szpitala, wspaniały dorobek i sukcesy pracujących w nim na przestrzeni lat specjalistów, doskonale wykwalifikowany personel medyczny, indywidualne i życzliwe podejście do pacjenta, jak również ciągły rozwój organizacyjny i zdobyta renoma – to bez wątpienia wielkie atuty placówki. Przypomniał również, że  otwocka placówkajest obecnie jednym z największych wysokospecjalistycznych ośrodków urazowo-ortopedycznych w kraju z jedynym w Polsce OddziałemUszkodzeń i Patologii Miednicy oraz OddziałemGruźlicy Kostno-Stawowej. Szpital sukcesywnie poszerza zakres udzielanych świadczeń zdrowotnych, wprowadza innowacyjne metody leczenia, zakupuje specjalistyczny sprzęt, jak również modernizuje swoje oddziały. Sukcesywnie dokonywana jest modernizacja bloku operacyjnego, powstają również nowe pracownie – w grudniu ub.r. odbyło się uroczyste otwarcie nowo powstałej pracowni rezonansu magnetycznego i densytometrii.

Historia szpitala sięga czasów powojennych. Kilkadziesiąt lat funkcjonowania to wielokrotne zmiany organizacyjne, obsady dyrektorów, struktury, rozbudowy – ciągły rozwój i dążenie do świadczenia usług na jak najwyższym poziomie. Obecnie Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. Adama Grucy w Otwocku dysponuje 437 łóżkami, w tym 36 łóżkami z zakresu rehabilitacji ogólnej. Corocznie hospitalizowanych jest blisko 11 tys. pacjentów, z czego 18 proc. stanowią pacjenci z endoprotezoplastyką stawów biodrowych i kolanowych. W poradniach specjalistycznych dla dorosłych i dzieci rocznie leczy się około 44,5 tys. osób. Szpital stale podnosi jakość świadczeń zdrowotnych, które udziela wysoce wykwalifikowany personel medyczny, w tym 7 samodzielnych pracowników naukowych. Kadra medyczna posiada doświadczenia zdobyte w krajowych i zagranicznych ośrodkach. W leczeniu pacjentów wykorzystuje nowoczesne technologie oraz wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny.

REKLAMA
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×