2016-09-21T12:23:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Outletmedia.net, czyli gigantyczne oszustwo?!

REKLAMA
REKLAMA
4
0
29

Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych mogła "zarobić" firma z województwa pomorskiego, która w swoich sklepach internetowych oferowała produkty w wyjątkowo niskich cenach. Jej ofiarą padło co najmniej kilkadziesiąt osób z całego kraju. Kwoty rzucają na kolana, a produkty oczywiście nie dotarły do zamawiających.

"Wszystko wydawało się w porządku"

Sklep pod adresem internetowym www.outletmedia.net rozpoczął działalność miesiąc temu. W ofercie miał sprzęt RTV i AGD różnych marek, w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Na pozór wszystko wydawało się w porządku. Zarejestrowano działalność, podany był adres lokalu - ul. Helska 7 w Sopocie. Problem zaczął się, gdy klienci zaczęli robić przelewy na konto sklepu. Teraz nie mają ani produktów, ani pieniędzy, ani też żadnego kontaktu z właścicielem firmy. Telefon milczy, strona internetowa nie działa. Pod wskazanym adresem sklepu RTV/AGD ani widu, ani słychu.

Jednoosobowa działalność jest dziełem Bogusława G., tak przynajmniej przedstawiał się mężczyzna prowadzący firmę. Utrzymywał on, że mieszka przy ul. Helskiej 7 w Sopocie, lecz - jak ustalił jeden z poszkodowanych - jego prawdopodobnym miejscem zamieszkania jest Nowy Dwór Gdański. Dziennikarz portalu eOstroleka.pl wczoraj wieczorem rozmawiał z jednym z poszkodowanych, mieszkańcem Tarnowa.

- Zrobiłem zakupy na 1600 złotych, to cała moja miesięczna pensja – mówi. – Przed zakupami dokładnie sprawdziłem tego człowieka, dzwoniłem do Urzędów Skarbowych i do wspólnoty mieszkaniowej, w której wynajmował lokal. Wszystko wydawało się w porządku. Teraz już nawet nie liczę na to, że odzyskam swoje pieniądze, policjant, który przyjmował zgłoszenie, nie dał mi na to nadziei – mówi.

Poszkodowanych są dziesiątki

Jedną z najbardziej poszkodowanych osób jest mieszkanka Białegostoku. Pani Sylwia straciła ponad cztery tysiące złotych. Z nią również udało nam się skontaktować, mailowo.

- Zgłosiło sie do mnie ponad 30 osób poszkodowanych. od kilkuset złotych do 5,5 tysiąca – przyznaje. - Domena www.outletmedia.net została zarejestrowana  jeszcze w 2006 czy 2008 roku, a opłacono serwer do 18 listopada 2016, czyli wykupiono dostęp na trzy miesiące. Ale domenami się handluje, więc ktoś ją kupił, nie wiem kto, brak danych. Wygląda to wszystko na dość dobrze zorganizowane przestępstwo, nie sądzę, aby jednej osoby.

Jak udało nam się ustalić, G. prowadził także drugi sklep internetowy pod adresem www.babyworld24.pl. Ten sklep również już nie istnieje. Mało tego, firma w ciągu miesiąca trzykrotnie zmieniła rachunki bankowe! Najpierw konto istniało w Banku Zachodnim WBK, następnie w Banku Pocztowym, a na końcu w Banku PKO SA. Ostatni kontakt z Bogusławem G. datowany jest na 16 września, to właśnie wtedy jeden z jego klientów zdołał się do niego dodzwonić. Obecnie telefon nie odpowiada.

Sprawdzenie nie pomogło...

Ktoś powie: dlaczego lokalny serwis z Ostrołęki zajmuje się sprawą ogólnopolskiego oszustwa na wielką skalę? Otóż, jak udało nam się dowiedzieć – wśród oszukanych jest co najmniej jedna mieszkanka powiatu ostrołęckiego. Niestety, wciąż nie zgłosiła się ona na policję, ponieważ... wstydzi się opinii otoczenia. Dlatego też oficjalnie ostrołęcka policja nie prowadzi jeszcze dochodzenia przeciwko firmie OutletMedia. Funkcjonariusze apelują jednak o bezwzględne zgłaszanie takich przypadków.

- Jeśli osoba z Ostrołęki lub powiatu ostrołęckiego wskazana w artykule czuje się pokrzywdzona, zachęcam ją do złożenia zawiadomienia dotyczącego przestępstwa lub wykroczenia w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przy ul. Janusza Korczaka 16. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości można skontaktować się z zastępcą naczelnika wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją pod numerem telefonu 29-760-15-00 - informuje mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wygląda na to, że oszuści Internetowi są coraz bardziej zuchwali i bezczelni. W tym przypadku nie pomogło nawet sprawdzanie firmy przez klientów. Serwis miał pozytywne opinie w Internecie, prawdopodobnie wystawione przez samego właściciela z różnych kont. Sprawiło to, że ludzie zaufali właścicielowi „sklepu” i przelewali mu potężne kwoty. Teraz masowo zgłaszają sprawę na policję w całym kraju i zapowiadają pozew zbiorowy przeciwko oszustowi. O ile oczywiście uda się go zatrzymać.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~zbyszzsyc , 17:58 21-09-2016,   -
Ja też jestem oszukany. Zgłosiłem na Policję ale dowiedziałem się,  że każda jednostka Policji , ta do której zgłoszono, będzie niezależnie zajmować się sprawą... To nie AmberGold.....
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:27 21-09-2016,   -
Niestety wiele osób dało się tak złapać. Co za zwyrodnialec z tego Bogusława.
odpowiedz   •   oceń :  
~Adam , 19:05 21-09-2016,   -
jestem jednym z oszukanych .Zgłosiłem na Policję  19.09.16 ale można było wcześniej zablokować bo 15.09.16 o godz 11 zgłaszałem na Policję w Sopocie ale Policja telefonicznie zgłoszenia nie przyjmuje,takie przepisy(udogodnienia) dla oszustów.
odpowiedz   •   oceń :  
~alvearium@wp.pl , 19:13 21-09-2016,   -
To mnie martwi, że Policja przy zgłaszaniu sprawy, na słowa, że jest nas wielu poszkodowanych przez jednego oszusta Bogusława Grenza z NowegoDworu mówi, że to wyjdzie samo - i rejestruje zawiadomienie indywidualnie - a przecież powinno im zależeć na szybkim schwytaniu oszusta bądź oszustów - czemu tak działa system - czy aż taka gangrena trawi nasze prawo, że złodzieje i oszuści mają być bezkarni. Ja roumiem, że nie jest to AmberGold - ale "facet" jak zdążyła policzyć to jedna z poszkodowanych w niecały miesiąc zarobił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Czy to jest za mało aby wytoczyć najcięższe działa w walcce z takim oszustami? Wczoraj czytałem artykuł, w którym POlicja od przestępstw w cyberprzestrzeni szczyci się niemal 100% wykrywalnością - mowią oni, że przestępcy mogą nawet nie wiedzieć, że są obserwowani - dlaczego więc moja sprawa leży gdzieś na biurku policjanta i czeka na rejestrację? Co jeszcze musi się wydarzyć, żeby ktoś wydał decyzję - Panowie łączymy sprawy - łapiemy Grenza, który rejestrował swoją działalność na Pomorzu /Malbork/ - jaki jest problem zatrzymać na 24h - i wyjaśnić szczegóły sprawy> A tak słyszy się wciąż proszę czekać policja ma procedury - procedury. Mają faceta ba wyłożonego stole dlaczego nie sprawdzą wątku - kim on jest i nie roztrzygną tego od ręki. Jedna z poszkodowanych powiedziała mi wczoraj, że ludzie sami więcej robią -chodzi o ustalenie szczegółów sprawy - niż organa ścigania, którzy mają o wiele więcej możliwości.
odpowiedz   •   oceń :  
~AGNIESZKA , 20:09 21-09-2016,   -
Ja zostałam oszukana przez tego pana na 5500,00 zł. Sprawa na Policji...
odpowiedz   •   oceń :  
~Andrzej , 20:21 21-09-2016,   -
Wysłałem mejla do;
Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością
Biuro Kryminalne
Komenda Główna Policji
02-514 Warszawa
to odpisali że muszę złożyć zawiadomienie osobiście w swoim miejscu zamieszkania, zamiast odrazu coś robić
Byłem dzisiaj, dowiedziałem się że pieniędzy raczej nie odzyskam
Może media szybciej by sobie poradziły.
odpowiedz   •   oceń :  
~poszkodowany , 20:24 21-09-2016,   -
Ale nas wszystkich wydupcył ten Boguś. To był nasz błąd że nie bralim za pobraniem. Ja straciłem 900. Tylko teraz to niech policja się tym zajmie a nie udaje że chłopa szuka
odpowiedz   •   oceń :  
~Iza , 21:18 21-09-2016,   -
Moja rodzina również została oszukana, dzisiaj byliśmy złożyć zeznania, to jeszcze osoba je przyjmująca cały czas się z nas śmiała i nabijała, że to nasza wina, że i tak winowajcy nikt nie złapie, kasy nie zobaczymy i w sumie nawet nie ma po co tego zgłaszać. U nas to nic tylko kraść...
odpowiedz   •   oceń :  
~AGNIESZKA , 21:19 21-09-2016,   -
Ja zostałam oszukana przez tego pana na 5500,00 zł. Sprawa na Policji...
odpowiedz   •   oceń :  
~Sławek , 22:39 21-09-2016,   -
Wrzucajcie ten artykuł na fejsa, proście o udostępnienia, siła internetu jest wielka!! niech zobaczą to tysiące ludzi, może sie uda namierzyć tego Grenza i jak się wskaże policji adres to może może.. niech ktoś poda tu maila do kontaktu i jedziemy z tym na fb, a może poprośmy tez o pomoc kogoś znanego w internecie np pana Stonoge
odpowiedz   •   oceń :  
~Adam , 22:53 21-09-2016,   -
Zamówiłem piekarnik i płytę gazową za 1200zł.i brak potwierdzenia zgłaszam sprawę na policję!
odpowiedz   •   oceń :  
~AGNIESZKA , 07:18 22-09-2016,   -
Ja zostałam oszukana przez tego pana na 5500,00 zł. Sprawa na Policji...
odpowiedz   •   oceń :  
~alvearium@wp.pl , 08:31 22-09-2016,   -
To mnie martwi, że Policja przy zgłaszaniu sprawy, na słowa, że jest nas wielu poszkodowanych przez jednego oszusta Bogusława Grenza z NowegoDworu mówi, że to wyjdzie samo - i rejestruje zawiadomienie indywidualnie - a przecież powinno im zależeć na szybkim schwytaniu oszusta bądź oszustów - czemu tak działa system - czy aż taka gangrena trawi nasze prawo, że złodzieje i oszuści mają być bezkarni. Ja roumiem, że nie jest to AmberGold - ale "facet" jak zdążyła policzyć to jedna z poszkodowanych w niecały miesiąc zarobił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Czy to jest za mało aby wytoczyć najcięższe działa w walcce z takim oszustami? Wczoraj czytałem artykuł, w którym POlicja od przestępstw w cyberprzestrzeni szczyci się niemal 100% wykrywalnością - mowią oni, że przestępcy mogą nawet nie wiedzieć, że są obserwowani - dlaczego więc moja sprawa leży gdzieś na biurku policjanta i czeka na rejestrację? Co jeszcze musi się wydarzyć, żeby ktoś wydał decyzję - Panowie łączymy sprawy - łapiemy Grenza, który rejestrował swoją działalność na Pomorzu /Malbork/ - jaki jest problem zatrzymać na 24h - i wyjaśnić szczegóły sprawy> A tak słyszy się wciąż proszę czekać policja ma procedury - procedury. Mają faceta ba wyłożonego stole dlaczego nie sprawdzą wątku - kim on jest i nie roztrzygną tego od ręki. Jedna z poszkodowanych powiedziała mi wczoraj, że ludzie sami więcej robią -chodzi o ustalenie szczegółów sprawy - niż organa ścigania, którzy mają o wiele więcej możliwości.
odpowiedz   •   oceń :  
~Julia , 08:31 22-09-2016,   -
 Niestety my również straciliśmy 2600
odpowiedz   •   oceń :  
~alvearium , 08:37 22-09-2016,   -
Dziwię się tym wszystkim, którzy udają, że nie wiedzą lub nie mają sposobu do ustalenia personaliów faceta /BG/ i jego adresu. Dzwoniłem do UM w Malborku i tam jest wszystko o działalności BG jak i również jest jego adres. Urzędnikowi w rozmowie ze mną wypsnęło się, że BG mieszka w Nowym Dworze.  
odpowiedz   •   oceń :  
~y , 09:32 22-09-2016,   -
KEINE GRENZE
odpowiedz   •   oceń :  
~AGNIESZKA , 09:35 22-09-2016,   -
Ja zostałam oszukana przez tego pana na 5500,00 zł. Sprawa na Policji...
odpowiedz   •   oceń :  
~sympatyk , 10:11 22-09-2016,   -
Agnieszka papugo napisz jeszcze raz bo nie zczaiłem
odpowiedz   •   oceń :  
~sylwia , 12:56 22-09-2016,   -
Kto nie poszedł jeszcze na Policję niech to zrobi. Czym nas więcej tym lepiej. Wczoraj dzwoniłam do niektórych z osób poszkodowanych odnośnie reportażu w programie interwencja. Dzwoniłam do Dziennika Zachodniego ze swojego regionu- zainteresowali się sprawą. Policję powiadomiłam. Próbowałam napisać Wam na stronie jakieopinie ale nie zamieścili mojej wypowiedzi. nie wiem dlaczego. Nie dajmy się,razem mamy szansę, wystarczy  CHCIEĆ. W US, Miejskim wszystko jest ok, firma istnieje. Dzwoniłam do Kamienicy w której zarejestrowana jest firma. To odebrała Pani, która wynajmuje apartamenty. Nie zostawiajmy tak tego. Za dużo pokrzywdzonych.
odpowiedz   •   oceń :  
~AGNIESZKA , 12:59 22-09-2016,   -
Ja zostałam oszukana przez tego pana na 5500,00 zł. Sprawa na Policji...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:01 22-09-2016,   -
[quote=sympatyk ]Agnieszka papugo napisz jeszcze raz bo nie zczaiłem [/quote]

sympatyk - informuję Cię że swoją opinię umieściłam tylko RAZ czemu system ją powiela nie wiem
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:06 22-09-2016,   -
[quote=sympatyk ]Agnieszka papugo napisz jeszcze raz bo nie zczaiłem [/quote]

sympatyk - informuję Cię że swoją opinię umieściłam tylko RAZ czemu system ją powiela nie wiem
odpowiedz   •   oceń :  
~Wecki , 17:33 22-09-2016,   -
Nas też oszukał. Zamówiliśmy płytę gazową, piekarnik za 890 zł. Póki co jesteśmy na wyjeździe. jak wrócimy od razu idziemy zgłosić na Policję. Frajerze jak czytasz te wpisy i masz ubaw z tego, to wiedź że oszukałeś kobietę w ciąży. I jak Cię coś w życiu " przyjemnego" spotka nie bądź zaskoczony. Teraz ukradłeś zwrócisz z naddatkiem.....
Mój nr tel. 503067498
odpowiedz   •   oceń :  
~adam , 18:40 22-09-2016,   -
Policja tylko przyjmuje zgłoszenia ale zamiast namierzać złodzieja lub jak najszybciej blokować konta bankowe to tylko zbierają zeznania.Poszkodowani!!Czas wziąść sprawę w swoje ręce!!!Jeżeli ktoś z Was namierzy łajzę to niech to rozpowszechnia w internecie na każdej stronie związanej z tą sprawą a wtedy tylko kwestia czasu aby z łajzą się rozliczyć tylko wątpię czy policja jeszcze złodziejowi pomoże jeżeli wpadnie w nasze .Także Łajzo jeżeli to czytasz lepiej się porozliczaj albo wyp....... za granicę ale licz się z tym że Łajzo nie odpuści się tego co zrobiłeś w szczególności biednym ludziom.Także wszech i wobec polowanie rozpoczęte.Łajzo korzystaj póki możesz bo zaufaj mi Ja nie odpuszczam!!!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Adam , 18:42 22-09-2016,   -
Dlaczego wpisy są kasowane?!
odpowiedz   •   oceń :  
~alvearium , 08:17 23-09-2016,   -
Dziwię się tym wszystkim, którzy udają, że nie wiedzą lub nie mają sposobu do ustalenia personaliów faceta /BG/ i jego adresu. Dzwoniłem do UM w Malborku i tam jest wszystko o działalności BG jak i również jest jego adres. Urzędnikowi w rozmowie ze mną wypsnęło się, że BG mieszka w Nowym Dworze.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:41 23-09-2016,   -
[quote=alvearium ]Dziwię się tym wszystkim, którzy udają, że nie wiedzą lub nie mają sposobu do ustalenia personaliów faceta /BG/ i jego adresu. Dzwoniłem do UM w Malborku i tam jest wszystko o działalności BG jak i również jest jego adres. Urzędnikowi w rozmowie ze mną wypsnęło się, że BG mieszka w Nowym Dworze.   [/quote]
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:32 23-09-2016,   -
Polska wschodnia - zamówienie na ponad 5,0 tys. - brak kontaktu - sprawa zgłoszona na Policję 21.09.2016 - czekam na reakcję Stróżów Prawa !
odpowiedz   •   oceń :  
~marciu , 19:41 23-09-2016,   -
OSZUST, A TAK ŁADNIE ROZMAWIAŁ.ZAMÓWIŁEM LODÓWKĘ I PŁYTĘ.ZGŁOSZENIE NA POLICJĘ. WIĘCEJ OPERATYWNOŚCI.NAIWNI.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń