zdjecie 4877
zdjecie 4877
2014-08-22T14:22:00+02:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Pallotyńskie Spotkanie Młodych

REKLAMA
REKLAMA

Już na stałe w pallotyński terminarz wpisało się Pallotyńskie Spotkanie Młodych, nazywane w skrócie PSM-em. Nie inaczej będzie i w tym roku.

Tym razem do Ołtarzewa pod Ożarowem Mazowieckim zapraszamy Was już 24 sierpnia. Będziecie mogli tam zostać aż do 30 sierpnia. W tym roku liturgicznym w Kościele bacznie przyglądamy się Osobie Jezusa Chrystusa – stąd hasło tegorocznego spotkania. Słowa Bóg też człowiek przypominają nam, że Bóg przyszedł na ziemię i stuprocentowo przyjął naszą ludzką naturę z wyjątkiem grzechu.

Na pierwsze cztery dni przygotowaliśmy dla Was do wyboru szeroką gamę warsztatów prowadzonych przez specjalistów w swoich dziedzinach. Możecie skusić się na aktywność sportową (wspinaczka). Wrażliwym duszom proponujemy warsztaty artystyczne (taniec religijny, fotograficzne). Tradycyjnie odbędą się warsztaty medialne oraz – wraz z Pallotyńską Diakonią Muzyczną, która przygotowuje oprawę muzyczną Finału Spotkania – warsztaty muzyczne. Również dla spragnionych kształtowania swego ducha mamy kilka propozycji: warsztaty relacji interpersonalnych, warsztaty liturgiczne. Osoby poszukujące bliskiego spotkania z Jezusem odnajdą swoje miejsce na rekolekcjach ewangelizacyjnych.

Całkowitą nowością będzie „Cz@t ze Słowem” – warsztaty przygotowujące do krakowskich Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Trwamy w okresie przygotowań do tego wielkiego wydarzenia. W naszym kraju pragniemy przyjąć tysiące młodych ludzi z całego świata. Stąd też konieczne jest przygotowanie duchowe, merytoryczne i strategiczne. Pragniemy, by nasz PSM wpisał się w nurt tych działań.

Część warsztatowa będzie trwała od poniedziałku do czwartku. Dlatego już w niedzielę wieczorem (24 sierpnia) czekamy na Was na terenie pallotyńskiego seminarium: pełnych radości, zapału i koniecznie ze śpiworami i karimatami :)

Piątek i sobota 29-30 sierpnia to czas Wielkiego Finału. Uwaga! Koniecznie zabierzcie ze sobą NAMIOT!!! Rozpoczniemy w parku przy scenie. Nie zabraknie czasu na zabawę, modlitwę, poznanie nowych ludzi i pogłębienie przyjaźni. Kolejny raz przejdziemy do Sanktuarium w Ożarowie, a wieczorem przeżyjemy nabożeństwo z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty. Będziemy bawić się podczas koncertu zespołu Full Power Spirit i usłyszymy kilka słów o warsztatach – żeby wiedzieć, co wybrać za rok :) Wysłuchamy świadectw znanych ludzi, konferencję wygłosi dla nas ks. Piotr Pawlukiewicz. Całe spotkanie zakończymy Mszą Świętą i rozesłaniem. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

W trakcie Warsztatów oraz Finału będzie działał Namiot Powołaniowy. To specjalne miejsce dla rozeznających powołanie: będzie można przyjść, zapoznać się bliżej z charyzmatem pallotyńskim, porozmawiać, zadać nurtujące pytania. To chwila na zastanowienie się, na jakiej drodze przez życie będę najszczęśliwszy/najszczęśliwsza? ...

Drodzy MŁODZI! To Wasz czas, Wasze świętowanie! Zapraszamy Was do udziału i do współtworzenia kolejnych PSM-ów! Dodam w sekrecie dla tych, co już byli, że choć wiele informacji brzmi znajomo, także i Wy będziecie mogli doświadczyć czegoś nowego. Prowadzący warsztaty zdradzili także, że jeśli ktoś wybiera się pierwszy raz, to śmiało może przyjeżdżać bez obawy, że coś przegapił. Nadrobimy :)

Czekamy na Was w Ołtarzewie. Już otwarte są zapisy na warsztaty!

Źródło: pallotyni.ostroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 4877
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×