2017-02-11T11:30:00+01:00 eOstroleka.pl 10 0 2 5
Ostrołęka,

Pamiętajmy o bezpieczeństwie w trakcie ferii zimowych

REKLAMA
REKLAMA
1
1
0
Ruszają ferie zimowe, a wraz z nimi startuje wzmożona czujność policjantów, jeżeli chodzi o spędzanie czasu wolnego przez młodzież i dzieci. Ostrołęccy policjanci przestrzegają przed niewłaściwą organizacją kuligów i zapowiadają brak taryfy ulgowej dla łamiących prawo.

Niemal co roku w policyjnych statystykach odnotowuje się zdarzenia drogowe związane z organizacją kuligów. Niestety wśród tych zdarzeń są także ofiary śmiertelne w wieku zaledwie kilku lat. Często to, co miało być dobrą zabawą okazało się być ogromnym dramatem.

- To na nas dorosłych ciąży obowiązek sprawowania właściwej opieki nad najmłodszymi. Bądźmy jednak ostrożni i używajmy wyobraźni, aby spełnienie zachcianki dziecka w postaci  krótkiej przejażdżki na doczepionych do auta, czy ciągnika sankach nie miało tragicznego finału. Zwracamy się z prośbą do rodziców, aby interesowali się tym, w jakich miejscach ich pociechy spędzają czas podczas zimowych zabaw, przede wszystkim, czy są to miejsca bezpieczne - mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

To właśnie rodzice powinni sprawdzić miejsce, w którym dziecko będzie zjeżdżało na sankach. Dodatkowo należy pamiętać, że miejsca te powinny być oddalone od drogi, tak by dziecko nie wpadło podczas zjeżdżania na ulicę wprost przed jadący samochód, bądź zbiornika wodnego.

- Pamiętajmy też, że pomimo utrzymania się od kilku dni dużych mrozów, to lód na zbiornikach wodnych jest wciąż cienki i niebezpieczny. Jedyny bezpieczny lód jest na lodowisku i taką informacje powinniśmy przekazać swoim dzieciom. Rozmawiajmy z naszymi dziećmi na temat wspomnianych zagrożeń, dzięki temu będziemy mieli większą pewność, że nasze dziecko jest bezpieczne, a to najwyższa wartość - dodaje rzecznik ostrołęckiej komendy.

Jednocześnie, policjanci z Ostrołęki zapowiadają już, że nie będzie taryfy ulgowej dla rodziców ciągnących za samochodem sanki, na których siedziały będą dzieci. Takie wykroczenia będą surowo karane, gdyż zdrowie i życie jest najcenniejszą wartością i nie powinno się ich narażać na niebezpieczeństwo.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
grudzień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
 23  24  25 26 27 28 29
 30 31  1  2  3  4  5