eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Parafia św. Franciszka z Asyżu ma nowego proboszcza

REKLAMA
zdjecie 94
zdjecie 94
fot. Parafia Krasnosielc (https://www.facebook.com/parafia.krasnosielc)fot. Parafia Krasnosielc (https://www.facebook.com/parafia.krasnosielc)
REKLAMA

Wierni z parafii św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce powitali nowego proboszcza. Ostatnia tego typu uroczystość miała miejsce jeszcze w XX wieku (w 1999 r.), więc była to wyjątkowa chwila. Nowym proboszczem został ksiądz Andrzej Kotarski, który przybywa do Ostrołęki z Krasnosielca.

Ksiądz Andrzej Kotarski urodził się w 1964 roku w Grajewie jako najmłodszy z trzynaściorga dzieci. Święcenia kapłańskie przyjął w 1990 roku. Posługiwał we Włoszech, na Sycylii, ale później także w parafiach diecezji łomżyńskiej, m.in. w Goworowie. Był proboszczem w Gąsewie i ostatnio w Krasnosielcu. Od wczoraj przewodzi parafii św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce.

- Dziękuję za słowa powitania i otuchy, dziękuję za modlitwę. To rzeczywiście wielkie wsparcie dla proboszcza, który rozpoczyna swoją posługę w tej ostrołęckiej parafii. Ja w swoim życiu trochę kościołów widziałem, w wielu kościołach posługiwałem i trzeba powiedzieć, że nasza świątynia jest wyjątkowa. Czuć tego ducha bożego, nie tylko kiedy się na nią spogląda, ale zwłaszcza wtedy, kiedy się modlimy - powiedział ks. Andrzej Kotarski podczas uroczystego powitania.

Co ciekawe, ks. Andrzej posługiwał już wcześniej w Ostrołęce, w parafii pw. św. Antoniego, ale tylko przez cztery miesiące, gdyż - jak mówił sam - "taka konieczność się stworzyła", więc odszedł na proboszcza do Gąsewa.

Ks. Andrzej Kotarski na stanowisku proboszcza parafii św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce zastąpił ks. Witolda Kamińskiego, który odszedł na emeryturę i zamieszkał w rodzinnym Kadzidle.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×