2022-08-26T13:00:33+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Park Wodny w Kadzidle, Czarna Dróżka w Rzekuniu. Mazowsze wspiera gminne inwestycje [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
2
2
66

Park Wodny dla Kadzidła, “Czarna Dróżka” dla Rzekunia, remont GOKSiR dla Baranowa - to inwestycje, które zostały dofinansowane łączną sumą niemal 6 milionów złotych pochodzących z budżetu Mazowsza. Dziś z przedstawicielami samorządów podpisano umowy dotyczące dofinansowań.

Uroczyste podpisanie umów z przedstawicielami dofinansowanych samorządów odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kadzidle w piątek, 26 sierpnia. W spotkaniu po stronie samorządu Mazowsza udział wzięła Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego, Mirosław Augustyniak, radny sejmiku województwa mazowieckiego oraz Mariusz Popielarz, dyrektor ostrołęckiej delegatury urzędu marszałkowskiego.

Pół miliona na przebudowę GOKSiR w Baranowie

Gmina Baranowo wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego w wysokości prawie pół miliona złotych przeznaczy na remont i przebudowę Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji oraz wybudowanie tablic informacyjnych na terenie gminy. W remontowanym budynku zainstalowana zostanie pompa ciepła, panele fotowoltaiczne, wymieniony zostanie również piec CO. Plac wokół budynku zostanie na nowo zagospodarowany, a amfiteatr oraz znajdująca się na jego terenie scena będą rozbudowane. Na widowni wymienione zostaną ławki oraz nawierzchnia. Teren zyska nowy chodnik i ogrodzenie. Dodatkowo powstanie też wiata ze stolikami i ławkami, powstanie mały park linowy i tor saneczkowy. Uzupełnieniem inwestycji będą nowe nasadzenia zieleni oraz nowe oświetlenie solarne.

Gmina Baranowo przy wsparciu Mazowsza stworzy system tablic informacyjnych w gminie, który będzie uzupełnieniem informacji zawartych w aplikacjach. W 29 lokalizacjach powstanie w sumie 30 tablic. Tablice będą nawiązywały swoim wzornictwem i kolorystyką do elementów tradycyjnego budownictwa na Kurpiach Zielonych. Zawierały będą herby gminy Baranowo, herb Mazowsza oraz mapę gminy.

Całkowity koszt realizacji tej inwestycji wyniesie 980 000 zł, dofinansowanie opiewa na kwotę 490 000 zł.

”Czarna Dróżka między Rzekuniem a Ostrołęką

Inwestycja z półmilionowym wsparciem z budżetu województwa obejmuje przebudowę ulicy Armii Krajowej w Rzekuniu tzw. “Czarnej Dróżki. Gmina Rzekuń wspólnie z miastem Ostrołęka podjęła działania zmierzające do rewitalizacji ciągu rowerowo-spacerowego. Aleja z nową nawierzchnią, ozdobnymi drzewami, najkrótszą trasą dla pieszych i miłośników jednośladów między Rzekuniem a miastem. Aktualnie istniejąca nawierzchnia tzw. “Czarnej Dróżki” jest w bardzo złym stanie technicznym. Droga przebiega w większości przez tereny niezabudowane. Jej otoczenie to głównie łąki, pastwiska oraz grunty rolne. Znajdują się na niej dwa przepusty drogowe. Nowa “Czarna Dróżka” uzupełniona zostanie o tablice informacyjne oraz elementy takie jak ławki, eksponaty kolejowe, pergole, miejsca do wypoczynku. Wśród prac przewidziano m.in. wykonanie ciągu rowerowego, ciągu pieszego, pieszo-jezdnego, montaż ławek i koszy na śmieci, stojaków na rowery, elementów małej architektury nawiązującej do kolei dl a4 przystanków przeznaczonych do wypoczynku w postaci drezyny. Wzdłuż ścieżki powstanie 20 lamp parkowych, nasadzenia drzew, kwiatów i traw.

Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniesie 6 350 000 zł. Dofinansowanie ze strony Mazowsza opiewa na kwotę 500 000 zł.

Kadzidło “rozbiło bank”

Zdecydowanie największym wygranym w tej puli dofinansowań jest gmina Kadzidło. To tu dzięki pomocy ze środków budżetu województwa mazowieckiego powstanie Park Wodny. Na przyszyły rok władze gminy zaplanowały budowę basenu pływackiego o długości 20 - 25 metrów z trzema torami, wodnego placu zabaw, kręgielni oraz budynku mieszkalno-usługowego (łazienki, część gastronomiczna, część magazynowa, pomieszczenia dla obsługi). W tym roku do gminy trafi wsparcie od Mazowsza w wysokości 600 000 zł na działania niezbędne do przygotowania inwestycji. W przyszłym roku ruszą prace budowlane.

Całkowity koszt inwestycji to 15 000 000 zł. Kadzidło otrzyma na ten cel dofinansowanie w wysokości 3 600 000 zł.

 

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30 dk31  1
×