eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Parkowanie po chamsku. Kierowca w beżowym SUV-ie pokazał, że przepisy go nie obowiązują [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 1901
fot. Czytelnikfot. Czytelnik
REKLAMA

Mistrz lub mistrzyni parkowania pokazuje swój “talent” na parkingu przy Szkole Podstawowej nr 5. Nawet ustawione wzdłuż ulicy słupki nie dały kierowcy do myślenia, że tak robić nie wolno!

Kilka tygodni temu wzdłuż parkingu przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce ustawione zostały słupki oddzielające jezdnię od chodnika. Wykonano je, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży. Było to konieczne, ponieważ kierowcy - mimo obowiązującego zakazu - nagminnie parkowali w tym miejscu auta. Takie zachowanie sprowadzało zagrożenie dla uczniów, tamowało ruch i było niezgodne z przepisami. Obszar ten to “strefa zamieszkania” o czym informuje stosowny znak przy wjeździe na parking. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w “strefie zamieszkania” parkować można wyłącznie w wyznaczonych miejscach.

W związku z tym, że kierowcy za nic mieli obowiązujące zakazy, ustawiono słupki odgradzające jezdnię od chodnika, które miały na celu uniemożliwić parkowanie w tym miejscu. Okazuje się jednak, że i taką barierę da się ominąć, o ile bardzo się chce. Przykładem tego jest zachowanie kierującej lub kierującego beżowym SUV-em, mającego w głębokim poważaniu bezpieczeństwo innych. Brak słów by opisać te zachowanie.

- komentuje nasz Czytelnik, autor nagrania wideo.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującym taryfikatorem mandatowym, za parkowanie w niewłaściwym miejscu w obrębie strefy zamieszkania można otrzymać mandat w wysokości od 100 do 300 złotych. W skrajnych przypadkach trzeba będzie też liczyć się z kosztami związanymi z odholowaniem auta. Warto zastanowić się, czy jest sens tak ryzykować.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×