2022-01-11T13:30:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Parkowanie w nowej odsłonie. Nowoczesne parkomaty i częste kontrole biletów

REKLAMA
REKLAMA
2
7
21

Nowe parkomaty, które pojawiły się w ubiegłym roku w Ostrołęce, przyczyniły się do usprawnienia systemu dotyczącego płatnego parkowania. Mieszkańcy chwalą nowe rozwiązania: przede wszystkim to, że na nowych urządzeniach można płacić kartą. To sprawia, że wymówka o braku posiadanej gotówki nie ma już znaczenia - a kontrole parkingów zdarzają się dość często.

Nowe parkomaty

Z krajobrazu miasta w ubiegłym roku zniknęły stare, wysłużone parkomaty. Nie miały one wiele wspólnego z nowoczesnością: przede wszystkim nie można było płacić kartą, co stanowi spore utrudnienie w dzisiejszych czasach. Zdarzało się, że kierowcy podjeżdżali, szukali drobniaków w kieszeni, aż w końcu rezygnowali z wykupienia biletu z powodu braku bilonu.

Ale to już przeszłość.

Pod koniec października ubiegłego roku zamontowane zostały nowe parkomaty w Ostrołęce. Obsługą płatnej strefy parkowania zajęła się miejska spółka OTBS. To spora zmiana w porównaniu do lat poprzednich, kiedy to strefę obsługiwała firma zewnętrzna.

Nowe parkomaty zyskują uznanie mieszkańców. - Staję na 20 minut, ale mogę te 50 groszy zapłacić kartą - wskazuje nam jeden z klientów parkingu, napotkany przy starym basenie. - To udogodnienie, które naprawdę było mi potrzebne. Nie trzeba mieć przy sobie gotówki.

Nasi rozmówcy, których zapytaliśmy o nowe parkomaty, wskazują także na ich przejrzystość i szybkość działania. Dobrze wygląda też kwestia płatności w aplikacji mobilnej. Pod tym względem nowoczesność dotarła do Ostrołęki. Choć w pierwotnych planach obecnych władz miasta płatnego parkowania miało w ogóle nie być, to jeżeli już jest - to dobrze, że w innowacyjnym opakowaniu.

Częste kontrole

Oprócz tego, że parkowanie w Ostrołęce znacznie zmieniło swoje oblicze, to pojawiła się też kwestia kontroli. Są one dość częste i jeżeli liczymy na to, że zostawienie auta "na 5 minut" bez biletu zakończy się dla nasz szczęśliwie, to możemy się przeliczyć, a za szybą znaleźć niespodziankę. Opłata dodatkowa za parkowanie bez biletu wynosi 200 złotych, a jeżeli zapłacimy ją w ciągu dwóch tygodni - ulega zmniejszeniu do 20 złotych.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×