eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Patryk Wekwejt z Ostrołęki będzie studiował na Harvardzie. Gościł w "Dzień Dobry TVN"

REKLAMA
zdjecie 8989
zdjecie 8989
fot. Dzień Dobry TVNfot. Dzień Dobry TVN
REKLAMA

O tym, że Patryk Wekwejt z Ostrołęki dostał się na legendarną uczelnię Harvard University w Stanach Zjednoczonych, pisaliśmy już wielokrotnie w naszym serwisie. Tym razem przyszedł czas, by cała Polska, za pośrednictwem "Dzień Dobry TVN" dowiedziała się, jak zdolny jest tegoroczny maturzysta z Ostrołęki.

W rozmowie z Ewą Drzyzgą i Agnieszką Woźniak-Starak Patryk Wekwejt podkreślił, że samo dostanie się na Harvard jest procesem skomplikowanym, choć przyznał, że nie był to jego pierwszy wybór.

- Myślałem o studiowaniu w Polsce, na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Później pomyślałam o aplikacji za granicę. Do samego momentu otrzymania decyzji nie byłem pewny, czy się dostanę. To było niesamowite zaskoczenie. To, co się liczy do aplikacji, to są cztery ostatnie lata. Ja starałem się rozwijać w różnych kierunkach, ale skupiałem się na neurobiologii. Brałem udział w olimpiadach i konkursach - mówił w studiu "Dzień Dobry TVN".

Jak zaznaczył Patryk, do końca nie był pewny, że dostanie się na Harvard - dopóki nie dostał maila i gdy informacja nie ukazała się na aplikacyjnej stronie Harvardu.

Patryk jest także uzdolniony sportowo. Jest wicemistrzem Polski w karate, ale, jak sam przyznał, probówał także innych sportów, m.in. piłki nożnej.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  31  1  2
×