zdjecie 8073
zdjecie 8073
2021-10-28T12:03:50+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Paweł Niewiadomski pozostanie opiekunem Młodzieżowej Rady Miasta. Padły pytania o... Strajk Kobiet

REKLAMA
REKLAMA
6
6
10

Paweł Niewiadomski będzie opiekunem Młodzieżowej Rady Miasta na kadencję 2021-2023. Jego kandydaturę zarekomendowali młodzieżowi radni, a rada miasta zdecydowała o przyjęciu stosownego projektu uchwały.

Zgodnie z przewidywaniami, opiekunem MRM będzie radny Paweł Niewiadomski, który wcześniej pełnił rolę Opiekuna Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki I kadencji.

Młodzieżowa Rady Miasta Ostrołęki - II kadencji 2021-2023 - na swojej pierwszej sesji podjęła uchwałę w sprawie zarekomendowania Radzie Miasta Ostrołęki kandydata na Opiekuna Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki, wskazując na tę funkcję Pawła Niewiadomskiego.

Radny Mariusz Mierzejewski podkreślił, że współpraca radnego Niewiadomskiego z MRM funkcjonuje bardzo dobrze i nie ma potrzeby tego zmieniać.

Wątpliwości miał za to radny reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość.

- Pan brał udział w tych marszach kobiet. To, co wynikało z wypowiedzi niektórych osób, to na opiekuna młodzieży to bym takiej postawy, która tam była wtedy zajmowana, nie proponował. Dla mnie, jako człowieka, który interesuje się filozofią, to jest pewna ideologia. Pytanie, czy w przyszłości nie będzie takich postaw, że pan Paweł będzie utożsamiał się z taką postawą, gdy będą jakieś protesty - powiedział radny Henryk Gut, wskazując, że na Strajku Kobiet namawiano do zabijania dzieci nienarodzonych.

Radny Niewiadomski odparł:

Generalnie wychodzę z założenia, że MRM jest wolna światopoglądowo. Nie zamierzam przemycać swoich poglądów i idei. To ludzie młodzi, inteligentni, mają swoje zdanie. Szanuję ich światopogląd (...) Jeżeli chodzi o Strajk Kobiet, to sami podjęli decyzję, część z nich w nim uczestniczyła. Zawsze będę starał się im pokazać samorząd z tej dobrej strony.

Radny Mariusz Popielarz poparł radnego Niewiadomskiego, jako kandydata na MRM. Powiedział, że słowa Henryka Guta są nadinterpretacją. Z kolei radny Jacek Łuba stwierdził, że wymuszanie jakichś deklaracji czy oświadczeń wobec radnego Niewiadomskiego, jest niestosowne. Podobnie uważał przewodniczący rady miasta Wojciech Zarzycki.

Ostatecznie w głosowaniu radni wybrali Pawła Niewiadomskiego na opiekuna MRM głosami 17 za, przy braku głosów przeciwnych i 2 głosach wstrzymujących.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×