2016-10-06T11:40:28+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Październik z OCK: Ostrołęcki Festiwal Fotografii i Stanisława Celińska

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
2
0
0

Październik w Ostrołęckim Centrum Kultury to kilka ciekawych imprez, koncertów spektakli i wystaw. Wśród wielu propozycji przygotowanych dla mieszkańców Ostrołęki znajdziemy m.in. ósmą już edycję OFF-u oraz widowisko ze Stanisławą Celińską w roki głównej.

Zapraszamy do zapoznania się z październikowym kalendarzem imprez w jednostkach Ostrołęckiego Centrum Kultury.

VIII OSTROŁĘCKI FESTIWAL FOTOGRAFII od 8 do 27 października

pod patronatem Prezydenta Miasta Tegoroczna edycja OFF poświęcona jest fotografii z podróży. Więcej szczegółów na temat programu Festiwalu: www.ock-ostroleka.pl i www.otf.ostroleka.pl Program Festiwalu: 8 X - budynek byłego Kasyna (ul. Bogusławskiego) - „Galeria Bezdomna” - wernisaż godz. 18.00 Projekt realizowany od lat w wielu miastach. Jego pomysłodawcami są znani fotografowie: Tomek Sikora i Andrzej Świetlik. Wszystkich chętnych do zaprezentowania swoich zdjęć. Info: tel. 297643954

13 X Cafe Fusy(Ul.Bernardyńska), godz. 17.30 Wernisaż wystawy „Na ulicy w Heracie. Afganistan” Agnieszki „Atamanki” Białobrzewskiej. Agnieszka, ostrołęczanka, z wykształcenia pedagog, z zamiłowania podróżnik. Odwiedziła już blisko 100 krajów świata, także te leżące poza utartymi szlakami turystycznymi, jak Iran, Afganistan czy Turkmenistan. Na wystawie zobaczymy, że pomimo wojny, na ulicach Heratu życie toczy się w miarę normalnie.

13 X, godz. 19.00 – Galeria Ostrołęka – wernisaż wystawy „Sicily monochrome” Jacka Poremby. Autor to fotograf - portrecista. Na rynku fotograficznym jest od 20 lat. Wystawa „Sicily Monochrome” jest kontynuacją cyklu autorskiego – „Krajobrazy”. Zobaczymy cykl 24 czarno-białych fotografii,

13 X, godz. 19.00 Galeria Ostrołęka wernisaż wystawy Anity Andrzejewskiej „Niespiesznie” Autorka jest absolwentką Wydziału Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Fotografka, podróżniczka i ilustratorka książek dla dzieci. Wiele podróżuje, ale jej fotografii nie można nazwać podróżniczą. To zdjęcia, które przenoszą widza w nieznaną mu czasoprzestrzeń. „90 procent zdjęć zrobiłam w Birmie, reszta pochodzi z sąsiedniego Laosu. Widać tak już jest, że ciągnie mnie w rejony trudne, konfliktowe, a jednocześnie bogate kulturowo i etnicznie...” – komentuje autorka.

14 X, godz. 18.00 – hol OCK – wernisaż wystawy Daniela Kozińskiego „Znak nieskończoności” . Autor jest warszawiakiem i fotografem z wykształcenia. Zdjęcia powstały w Arequipa, drugim co do wielkości mieście w Peru, a dokładniej na Plaza de Armas. Plaza oprócz atrakcji turystycznej to po prostu biura pod chmurką, usługi dla ludności, noclegownia, czyli co tylko można chcieć, a co nie jest zabronione.

14 X, godz. 18.00 – hol OCK - wernisaż wystawy „Kobiety Peru” Agnieszki Białobrzewskiej. Ludzie w Peru, to barwny rozdział. Szczególnie fotogeniczne są peruwiańskie kobiety. Noszą kopiaste kolorowe spódnice do kolan, tradycyjne kapelusze i wielobarwne chusty na ramionach, w których często ukryte są dzieci. Tkaniny na ubrania robią własnoręcznie na dość prymitywnych krosnach.

BOOM NA COOLTURĘ spotkanie z muzyką 11 X, godz. 12, sala widowiskowa OCK Zapraszamy na występ stworzonego przez dzieci z Kultowni OCK zespołu „Cool-rurers” i happening z udziałem propagatorów Bum Bum Rurek w Polsce. Projekt realizowany jest w ramach programu grantowego „Bank Dziecięcych Uśmiechów” organizowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK S.A. im. Stefana Bryły. Spotkanie jest zwieńczeniem realizowanego przez Kultownię projektu „Boom na coolturę”.

CALINECZKA DLA DOBRUSI spektakl teatralny 16 X, godz. 12.00, s. widowiskowa OCK - wstępem na spektakl są datki do puszki na leczenie i rehabilitację Dobrosławy Napiórkowskiej. Spektaklem tym Ostrołęcka Scena Autorska otwierała tegoroczny Inqbator Teatralny. Jest to historia maleńkiej dziewczynki, która urodziła się z ziarnka zasianego przez kobietę, pragnącą zostać matką. Historia ta uczy nas, że trzeba pozostać wiernym swoim marzeniom. Szukanie szczęścia przez Calineczkę jest pełne przygód. Dziewczynka odnajduje w nich odrobinę radości, przyjaźni, ale również spotykają ją chwile smutku i rozpaczy. wg baśni H. Ch. Andersena Scenariusz i reżyseria: Wojciech Kraszewski Scenografia: Grażyna Kulesik, Marek Suski Kostiumy: Irena Cholewińska, Grażyna Kulesik, Marek Suski Oprac. muzyczne: Mateusz Grzybowski, Tadeusz Kowalewski Światło i dźwięk: Tomasz Bednarczyk

KAROL KURPIŃSKI - ZAMEK NA CZORSZTYNIE spotkania z muzyką (przedstawienie operowe w kostiumach) 19 X, godz. 13 , 14 s. widowisk. OCK, bilet 5 zł Karol Kurpiński, powszechnie znany jako autor Warszawianki, to obok Józefa Elsnera najwybitniejszy polski kompozytor przełomu klasycyzmu i romantyzmu. Nie wszyscy melomani wiedzą, że pozostawił po sobie aż 27 oper. Z tego ogromnego dorobku na uwagę zasługuje m.in. napisany do libretta Józefa Wawrzyńca Krasińskiego Zamek na Czorsztynie. Melodyjne arie, wartka akcja, miłosna intryga, nastrój tajemniczości – wszystko to sprawia, że spektakl wart jest poznania.

Libretto: Józef Wawrzyniec Krasiński l Adaptacja i reżyseria: Jitka Stokalska l Występują: Aleksandra Klimczak/Magdalena Krysztoforska sopran (Wanda) l Katarzyna Szymkowiak/ Magdalena Pluta mezzosopran (Łucja) l Tomasz Piluchowski/ Arnold Kłymkiw tenor (Bojomir) l Michał DEMBIŃSKI/Jasin Rammal bas-baryton (Nikita) l Artur Janda/Piotr Szymanowicz – fortepian.

STANISŁAWA CELIŃSKA - ATRAMENTOWA koncert 22 X, godz. 17, s. widowiskowa, bilet 30 zł Niedawno podziwialiśmy ją w roli Grace w sztuce teatralnej Toma Zieglera. Teraz Artystka przypomni nam, że wspaniale śpiewa. Czeka nas prawdziwa uczta... Jak pisał w „Dzienniku Gazecie Prawnej” Wojciech Przylipiak: „(…) jej głos i kreacja muzyczna są dalekie od gwiazdorstwa. Głos jest zmysłowy, przejmujący, naturalny. Celińska »Atramentową« płynie trochę pod prąd muzycznego rynku, ale pierwsze miejsce na liście sprzedaży OLIS pokazuje, że jest dużo miejsca poza hip-hopową i popową sieczką na rzeczy poruszające i prawdziwe.”

MIŚ TYMOTEUSZ spektakl teatralny 23 X, godz. 12, sala widowiskowa OCK bilet 7 zł dziecko, 15 zł dorosły Jedna z najpiękniejszych i najbardziej wzruszają- cych historii dla dzieci napisanych przez Jana Wilkowskiego mówiąca o przyjaźni, odpowiedzialności, o poszukiwaniu zrozumienia. Miś Tymoteusz to przeuroczy łobuziak o wrażliwym usposobieniu, ale też i zwyczajny chłopiec, który poszukuje swego świata wartości. Nade wszystko chce poznać świat i być kochanym. Poznajemy także jego Tatę, który nie pała sympatią do piesków. A to właśnie Psiuńcio, bezdomny pies, stał się przyjacielem Tymoteusza... Autor: Jan Wilkowski l Reżyseria: Jarosław Antoniuk l Scenografia: Przemysław Karwowski l Muzyka: Bogdan Szczepański l Choreografia: Jacek Gębura l Obsada: Beata Antoniuk, Michał Pieczatowski, Marek Janik, Tomasz Bogdan Rynkowski, Rafał Swaczyna.

CZAROWNA NOC premiera teatralna 28 X, godz. 18.00, Scena im. P. Opęchowskiego Klub Oczko, wstęp wolny Jednoaktówka Sł. Mrożka z początku lat 60. Bohaterami są dwaj mężczyźni na delegacji. Ich prozaiczne rozmowy prowadzą do metafizycznej i filozoficznej żonglerki maksymami. Reżyseria: Wojciech Kraszewski i Zespół Obsada: Marta Tokarska l Tomasz Dąbkowski l Mateusz Siennicki Scenografia: Marek Suski Opracowanie muzyczne: Tadeusz Kowalewski

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×