eOstroleka.pl
Ostrołęka,

PBK ogłosiło upadłość: Budowa nowej siedziby komendy policji wstrzymana

REKLAMA
zdjecie 8745
Po upadku PBK wstrzymano budowę nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, fot. eOstrołęka.plPo upadku PBK wstrzymano budowę nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunalnego z Ostrołęki ogłosiło upadłość. Do czasu wyłonienia nowego wykonawcy budowa nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji przy ulicy Korczaka została wstrzymana.

Pierwsze informacje o poważnych kłopotach finansowych ostrołęckiej firmy funkcjonującej na rynku od około 55 lat pojawiały się już latem ubiegłego roku. Po kilku miesiącach rozpoczęły się pierwsze egzekucje komornicze. Wniosek o ogłoszenie upadłości zarząd PBK złożył w ostrołęckim sądzie 1 lipca a sąd ogłosił upadłość firmy z dniem 30 sierpnia. Niestety pomimo podjętych prób nie udało nam się skontaktować z przedstawicielami zarządu spółki PBK.

Upadłość PBK oznacza też początek poważnych problemów dla ostrołęckich policjantów bowiem przedsiębiorstwo realizowało budowę nowej siedziby komendy przy ulicy Korczaka. Z chwilą ogłoszenia upadłości umowa z firmą została rozwiązana, zaś samą budowę wstrzymano. Jak udało nam się dowiedzieć w Mazowieckiej Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, obecnie na placu budowy trwa inwentaryzacja postępu inwestycji. Po jej zakończeniu ogłoszony zostanie przetarg i po wyłonieniu nowego wykonawcy budowa zostanie wznowiona.

- Po ogłoszeniu upadłości Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunalnego, które zajmowało się budową Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, umowa z tą firmą została rozwiązana. Przystąpimy do wyłonienia innego wykonawcy w drodze przetargu. Teraz trwa inwentaryzacja mająca na celu ustalenie wykonanych prac i rozliczenie się z wykonawcą. Następnie będzie przygotowywany przetarg – poinformował nas asp. Rafał Sułecki z zespołu prasowego KWP Radom.

Przypomnijmy, że zakończenie budowy nowej siedziby dla ostrołęckich policjantów planowane było na grudzień 2013 roku, jednak w obecnej sytuacji dotrzymanie tego terminu będzie niemożliwe. Obecnie nie wiadomo o ile budowa wydłuży się w czasie.

W związku z ogłoszoną upadłością pracę może stracić nawet 200 osób zatrudnionych w spółce. O dalszych losach zagrożonych pracowników będziemy informowali na bieżąco.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×