2013-09-04T11:12:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

PBK ogłosiło upadłość: Budowa nowej siedziby komendy policji wstrzymana

REKLAMA
zdjecie 5131
Po upadku PBK wstrzymano budowę nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, fot. eOstrołęka.plPo upadku PBK wstrzymano budowę nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunalnego z Ostrołęki ogłosiło upadłość. Do czasu wyłonienia nowego wykonawcy budowa nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji przy ulicy Korczaka została wstrzymana.

Pierwsze informacje o poważnych kłopotach finansowych ostrołęckiej firmy funkcjonującej na rynku od około 55 lat pojawiały się już latem ubiegłego roku. Po kilku miesiącach rozpoczęły się pierwsze egzekucje komornicze. Wniosek o ogłoszenie upadłości zarząd PBK złożył w ostrołęckim sądzie 1 lipca a sąd ogłosił upadłość firmy z dniem 30 sierpnia. Niestety pomimo podjętych prób nie udało nam się skontaktować z przedstawicielami zarządu spółki PBK.

Upadłość PBK oznacza też początek poważnych problemów dla ostrołęckich policjantów bowiem przedsiębiorstwo realizowało budowę nowej siedziby komendy przy ulicy Korczaka. Z chwilą ogłoszenia upadłości umowa z firmą została rozwiązana, zaś samą budowę wstrzymano. Jak udało nam się dowiedzieć w Mazowieckiej Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, obecnie na placu budowy trwa inwentaryzacja postępu inwestycji. Po jej zakończeniu ogłoszony zostanie przetarg i po wyłonieniu nowego wykonawcy budowa zostanie wznowiona.

- Po ogłoszeniu upadłości Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunalnego, które zajmowało się budową Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, umowa z tą firmą została rozwiązana. Przystąpimy do wyłonienia innego wykonawcy w drodze przetargu. Teraz trwa inwentaryzacja mająca na celu ustalenie wykonanych prac i rozliczenie się z wykonawcą. Następnie będzie przygotowywany przetarg – poinformował nas asp. Rafał Sułecki z zespołu prasowego KWP Radom.

Przypomnijmy, że zakończenie budowy nowej siedziby dla ostrołęckich policjantów planowane było na grudzień 2013 roku, jednak w obecnej sytuacji dotrzymanie tego terminu będzie niemożliwe. Obecnie nie wiadomo o ile budowa wydłuży się w czasie.

W związku z ogłoszoną upadłością pracę może stracić nawet 200 osób zatrudnionych w spółce. O dalszych losach zagrożonych pracowników będziemy informowali na bieżąco.

REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×