eOstroleka.pl
Region,

Perspektywy medycyny - Nagroda dla samorządu Mazowsza

REKLAMA
zdjecie 2527
zdjecie 2527
REKLAMA

Samorząd Województwa Mazowieckiego otrzymał nagrodę w prestiżowym konkursie „Perspektywy medycyny”. Został doceniony za działalność związaną z profilaktyką zdrowotną.

Statuetkę odebrał marszałek Adam Struzik oraz członek zarządu województwa Elżbieta Lanc.

Takie nagrody cieszą szczególnie, bo zdrowie Mazowszan to nasz priorytet – mówił marszałek Adam Struzik. – Dlatego remontujemy szpitale, budujemy oddziały i inwestujemy w sprzęt medyczny. Ale wiemy, że edukacja i profilaktyka zdrowotna to klucz do sukcesu! Stąd pomysł i niewątpliwy sukces programu „Szkoła Promocji Zdrowia", dziś potwierdzony wspaniałą statuetką. Dziękuję za docenienie naszych działań z zakresu edukacji zdrowotnej, ale też profilaktyki chorób. Staramy się odpowiadać na wszystkie potrzeby, stąd w szerokim wachlarzu naszych akcji mamy działania związane ze zdrowiem psychicznym dzieci, transplantologią, cukrzycą czy leczeniem niepłodności.

Kapituła konkursu doceniła działania samorządu Mazowsza:

za realizację programu Szkoły Promocji Zdrowia oraz zaplanowane na lata 2022–2025 liczne działania z zakresu edukacji zdrowotnej, promocji zdrowia i profilaktyki wielu chorób – w tym działania na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, profilaktyki uzależnień, a także depresji i zapobiegania samobójstwom. Działania prozdrowotne dotyczą też transplantologii, onkologii, cukrzycy, podniesienia poziomu akceptacji osób żyjących z HIV/AIDS, wiedzy na temat zapobiegania chorobom zakaźnym i zakażeniom, wsparcia i promocji ratownictwa medycznego oraz profilaktyki nowotworów złośliwych, leczenia niepłodności i wielu innych.

Najlepsi z najlepszych

Nagrodzonych wybierano spośród kilkudziesięciu zgłoszonych kandydatur – były to różne projekty i programy związane z szeroką pojętą działalnością w zakresie ochrony zdrowia. Kapituła konkursu oceniała osiągnięcia i sukcesy kandydatów przy wdrażaniu projektów i programów.

Nagroda „Perspektywy medycyny” docenia nowe strategie organizacji i zarządzania w ochronie zdrowia, nowe metody diagnostyczne lub terapeutyczne służące poprawie zdrowia i jakości życia pacjentów oraz działania na rzecz unowocześniania polskiego systemu opieki zdrowotnej. Szczególną uwagę zwracała też na popularyzację edukacji i profilaktyki zdrowotnej oraz promowanie nowatorskich programów i rozwiązań w dziedzinie medycyny.

Nagrody i wyróżnienia przyznano w sześciu kategoriach: profilaktyka zdrowotna, nowoczesna edukacja medyczna, innowacje i wdrożenia, telemedycyna i usługi e-zdrowia, organizacja – ochrona zdrowia, promocja zdrowia w mediach.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×