zdjecie 2262
2016-11-25T11:49:51+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Petru wysyła maile do Polaków. Czy Nowoczesna ma kłopoty?

REKLAMA
Ryszard Petru / fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
5
8
18

Na skrzynki mailowe osób w całym kraju przychodzi list od... Ryszarda Petru. Szef Nowoczesnej zainwestował w kampanię mailingową, a w wiadomościach prosi o finansowe wsparcie Nowoczesnej. Oznaczać to może, że samozwańczy lider opozycji ma problemy z finansowaniem własnej działalności politycznej.

Poniżej treść listu, jaki otrzymać mogły dziesiątki tysięcy osób w całym kraju. Podpisany jest osobiście przez szefa partii opozycyjnej. Jest on przekonany, że w kolejnych wyborach będzie górą nad Prawem i Sprawiedliwością. Podaje także przykład pracowitości swoich posłów. Ale czy na pewno nie mija się z prawdą?

"Od pierwszych dni istnienia pokazujemy determinację, troskę o kraj i pracowitość. Nasi posłowie i posłanki nalezą do najaktywniejszych w Sejmie." - pisze Petru w liście do Polaków. W ostatnim rankingu najciężej pracujących posłów wg Wprost w czołowej dwudziestce znalazło się jednak miejsce tylko dla dwóch posłów tej partii, podczas gdy - na przykład - ruch Kukiz'15 miał w tym gronie aż 9 przedstawicieli.

Petru pisze również: "Nowoczesna, na skutek decyzji Państwowej Komisji Wyborczej i Sądu Najwyższego działa bez wsparcia z budżetu państwa." - owszem, lecz jest to wynik amatorskiego postępowania skarbnika partii. Nowoczesna niezgodnie z przepisami przelała pieniądze z rachunku partii bezpośrednio na konto komitetu wyborczego, podczas gdy powinny one trafić najpierw na konto funduszy wyborczego partii, a dopiero stamtąd mogły być przekazane na konto komitetu wyborczego. Odpowiedzialny za ten błąd był Michał Pihowicz, skarbnik Nowoczesnej i mąż posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz. Odrzucone sprawozdanie finansowe Nowoczesnej spowodowało, że partia straci rocznie ponad 4,5 miliona złotych. Ten sam fatalny błąd popełniła partia Razem, lecz ich subwencja zostanie pomniejszona jedynie o około 30 tysięcy złotych.

Mówi się, że "tonący brzytwy się chwyta". Ryszard Petru po serii amatorskich błędów próbuje ratować partyjne konto pieniędzmi obywateli, do których rozsyła maile z prośbą o wpłaty. Jakie skutki będzie miała ta kampania mailingowa i czy wpłynie to na poprawę sytuacji finansowej Nowoczesnej? Przekonamy się z pewnością już wkrótce. Tymczasem poniżej prezentujemy treść listu, jaki otrzymać możecie Państwo od Ryszarda Petru.

Drodzy Państwo,

Zwracam się do Was z prośbą o wsparcie finansowe Nowoczesnej. To właśnie dzięki niemu możemy skutecznie działać.Nowoczesna od początku funkcjonowania na scenie politycznej utrzymuje się z wpłat sympatyków i działaczy.

Dzięki nim jesteśmy w Sejmie i możemy prowadzić szereg działań, takich jak inicjatywy ustawodawcze, uczestnictwo w demonstracjach, akcje piętnujące szkodliwość PiS jak np. Misiewicze czy też zbiórka 100 tys podpisów pod petycją w obronie Konstytucji.

W wyborach parlamentarnych zagłosowała na nas 7,8% wyborców. Po 11 miesiącach działań naszych posłów i posłanek sondaże dają nam ponad dwa razy więcej głosów i drugie miejsce w parlamencie. Ostatnie sondaże pokazują poparcie aż 25% wyborców.
Jako opozycja nie zmarnowaliśmy tego roku. Od pierwszych dni istnienia pokazujemy determinację, troskę o kraj i pracowitość. Nasi posłowie i posłanki nalezą do najaktywniejszych w Sejmie.

Nie wierzę, że którakolwiek z dużych partii obecnych od lat w polityce jest w stanie zmienić kraj na lepsze. Od ponad dekady obserwujemy permanetny konflikt, w jakim ugrzęzły PO i PiS, ich ukierunkowanie na partyjny interes i oderwanie polityków od realnych problemów społeczeństwa.

Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość każdego roku otrzymują z budżetu państwa wielomilionowe dotacje (w tej kadencji 18,5 mln zł rocznie - PiS oraz 15,5 mln rocznie - PO). Nowoczesna, na skutek decyzji Państwowej Komisji Wyborczej i Sądu Najwyższego działa bez wsparcia z budżetu państwa. Skala wyzwań, przed jakimi stoimy jest ogromna.Potrzebujemy wsparcia Polaków nie dających zgody na niszczenie państwa i zaprzepaszczanie efektów przemian ostatnich 27 lat.

Jestem przekonany, że wspólnie możemy wygrać następne wybory i wprowadzić Polskę na drogę dobrych zmian, rozwoju gospodarczego i szans dla każdego z jej Obywateli.

Proszę Was o wsparcie Nowoczesnej poprzez wpłątę na nasze konto dostępne w linku poniżej.
Każda kwota, bez względu na jej wysokość ma znaczenie.
Pracujemy dla Was każdego dnia.

Za każde wsparcie bardzo dziękuję,
Ryszard Petru

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
dk19  20  21  22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×