eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Piękne widowisko w Kadzidle. "Tu wyjątkowo ceni się kulturę" [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1901
REKLAMA

Widowisko muzyczne "Dla Ciebie śpiewałem" to wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięci mieszkańców Kadzidła. Do Centrum Kultury Kurpiowskiej zawitali znakomici artyści z Mazowieckiego Teatru Muzycznego.

Wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski przywitał gości, wskazując, że jest to wydarzenie abolutnie wyjątkowe. - Nie byłoby tego spotkania, gdyby nie pan marszałek Adam Struzik, gdyby nie pani marszałek Elżbieta Lanc, gdyby nie pan dyrektor Mariusz Popielarz - wymieniał włodarz gminy Kadzidło.

"Jesteśmy dziś tu, bo świętujemy 25-lecie województwa mazowieckiego" - przypomniała dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury Iwona Wujastyk.

Dyrektor ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Mariusz Popielarz otrzymał piękne podziękowanie z motywem kurpiowskim.

- Kadzidło to miejsce szczególne pod tym względem, że tu wyjątkowo ceni się kulturę, tworzy przestrzeń do jej rozwoju - powiedział Popielarz. Pogratulował też wójtowi za "odwagę i chęć czynienia nakładów na kulturę".

W Kadzidle zobaczyliśmy widowisko skrojone specjalnie na inaugurację obchodów jubileuszowych z okazji 120-tych urodzin Jana Kiepury i nostalgiczna podróż ku wspomnieniom. Było wspaniale, a artyści nagrodzeni zostali przez liczną publikę wielkimi brawami. Zasłużenie!

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×