eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Piękny jubileusz Zdzisława Bziukiewicza. Święto Bursztynu Kurpiowskiego [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 94
zdjecie 94
REKLAMA

To był wyjątkowy jubileusz pracy twórczej. W Muzeum Kurpiowskim w Wachu 45-lecie działalności obchodził wyjątkowy bursztyniarz i muzealnik Zdzisław Bziukiewicz. Była to doskonała okazja do podziękowania mu za dzieło, które stworzył.

Bziukiewicz to jeden z najbardziej znanych kurpiowskich regionalistów: pasjonat bursztyniarstwa, który chętnie dzieli się wiedzą o swoim fachu. W sobotę 26 sierpnia w muzeum w Wachu, które prowadzi wraz z małżonką Laurą, odbył się benefis 45-lecia jego pracy twórczej połączony ze świętem bursztynu.

Uczestnicy tego wydarzenia mogli nie tylko podziękować Zdzisławowi Bziukiewiczowi za jego działalność, ale też sporo się dowiedzieć o bursztynach i zwiedzić prywatne muzeum prowadzone przez państwa Bziukiewiczów. Robi ono wrażenie - zgromadzenie tylu eksponatów w jednym miejscu to niesamowita sprawa.

Zdzisław Bziukiewicz w dniu swojego jubileuszu miał wielu gości. Grały kurpiowskie zespoły, była pisarka z Kurpi Małgorzata Laska, a także przedstawiciele rządu (szef gabinetu politycznego ministra kultury i dziedzictwa narodowego Kacper Sakowicz oraz wiceminister sportu i turystyki Arkadiusz Czartoryski) czy samorządu (na czele ze starostą Stanisławem Kubłem i wójtem gminy Kadzidło Dariuszem Łukaszewskim).

Głównemu bohaterowi tego wydarzenia wręczone zostały odznaczenia od ministrów kultury oraz sportu i turystyki. Doceniona została twórcza działalność Bziukiewicza, jak również upowszechnianie przez niego turystyki poprzez zapraszanie do swojego muzeum.

Zdzisław Bziukiewicz pokazał, że jest w doskonałej formie: imponował humorem, dzięki czemu cała uroczystość przebiegła w miłej atmosferze. Pozostaje życzyć jeszcze wielu lat dobrej pracy na rzecz zachowywania w pamięci tożsamości kulturowej Kurpiów.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×