zdjecie 3243
zdjecie 3243
2021-06-10T19:04:30+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, UJAWNIAMY

Pielęgniarki i położne protestują. Wsparcie od Rady Społecznej szpitala

REKLAMA
REKLAMA
2
1
15

Rada Społeczna ostrołęckiego szpitala przyjęła rezolucję popierającą postulaty protestujących pielęgniarek i położnych - dowiedzieliśmy się. Wśród członków Rady nie było jednomyślności w tej kwestii.

Służba zdrowia protestuje

Uchwalona pod koniec maja nowelizacja ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych zakłada, że od 1 lipca 2021 r. żaden pracownik medyczny oraz działalności podstawowej podmiotu leczniczego nie będzie mógł mieć ustalonego wynagrodzenia zasadniczego na poziomie niższym niż wynikający z ustawy.

W związku z tym dokumentem, który będzie teraz procedowany przez Senat, w poniedziałek odbyło się 11 manifestacji w miastach wojewódzkich, w tym w Warszawie - tam protestowały m.in. pielęgniarki z Ostrołęki.

W protestach wzięło udział ponad 4 tys. pielęgniarek, pielęgniarzy, położnych i osób popierających protest. Zdaniem demonstrujących przedstawicieli służby zdrowia, ustawa nie gwarantuje stabilnych zasad wzrostu wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych. 

Rada Społeczna popiera postulaty

Dziś Rada Społeczna Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce przyjęła rezolucję w związku z postulatami wyrażonymi podczas poniedziałkowego protestu. Autorem rezolucji jest Mariusz Popielarz - miejski radny oraz dyrektor ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego. 

Treść rezolucji, przyjętej podczas posiedzenia Rady Społecznej z 10 czerwca:

Rada Społeczna Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce popiera uzasadnione postulaty wyrażone w ramach przeprowadzonej akcji protestacyjnej pielęgniarek i położnych, która odbyła się 7 czerwca br. Godne warunki pracy i płacy wszystkich pracowników zatrudnionych w systemie opieki zdrowotnej są warunkiem zabezpieczenia odpowiednio wykwalifikowanych kadr zatrudnionych w służbie zdrowia, a tym samym bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli. Mając powyższe na uwadze, Rada Społeczna Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Psarskiego solidaryzuje się ze słusznymi postulatami środowiska pielęgniarek i położnych.

REKLAMA
Więcej o: Ostrołęka, szpital
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×